reklama

Prokuratura nie weźmie się za straż miejską. SdG czeka z decyzją

Opublikowano: 26 listopad 2013, 16:30 Kategoria Aktualności
straż miejskaprokuratura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie nieprawidłowości, do których miało dochodzić w garwolińskiej straży miejskiej. O tym, czy formacja zostanie rozwiązana zdecydują radni Stowarzyszenia dla Garwolina. Klamka jeszcze nie zapadła.

Jak informuje Prokurator Rejonowy w Garwolinie Barbara Sobotka, dzisiaj prokurator odmówił wszczęcia postępowania, bo nie doszukał się znamion czynu zabronionego w działaniu straży miejskiej. ? Postanowienie jest nieprawomocne. Poszkodowanemu Robertowi R. przysługuje złożenie zażalenia w ciągu siedmiu dni od daty doręczenia ? uzupełnia.

 

reklama


Przypomnijmy, że mieszkaniec gminy Garwolin zarzucał strażnikom łamanie prawa przy wykorzystywaniu fotoradaru. To właśnie ten wycinek działalności formacji wzbudza ostatnio wiele dyskusji. Decyzja o tym, czy straż miejska będzie od nowego roku zlikwidowana będzie należeć do radnych większościowego SdG.

- Nie rozmawiałem z żadnym z moich kolegów z SdG odnośnie ostatecznej decyzji, czy będziemy chcieli przeznaczyć środki na dalsze funkcjonowanie straży miejskiej w przyszłym roku. Decyzja jest to trudna i ważna, bo nikt nikogo nie chciałby pozbawiać pracy. Na pewno decyzję podejmiemy do końca roku, bo wtedy zatwierdzamy budżet miasta. Będziemy brali wszystkie za i przeciw, by ta straż działała być może w innej formule ? mówi przewodniczący rady miasta Marek Janiec.

Jego zdaniem formacja nie wywiązuje się ze swoich podstawowych zadań. - Komisja rewizyjna w wyniku kontroli stwierdziła, że na 6000 zdarzeń SM w ubiegłym roku, 5700 jest związanych z ruchem drogowym. To jasno odzwierciedla, czym straż się zajmuje. Oczywiście prawo należy szanować, ale też SM była głównie powołana do tego, aby zajmować się porządkiem w mieście ? zaznacza.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama