reklama

Nasze szkoły protestują ze ZNP

Opublikowano: 18 listopad 2013, 13:49 Kategoria Aktualności
znpedukacjaoświatastrajk
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dzisiaj rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja Protestacyjna Związku Nauczycielstwa Polskiego ?Dość tego?. Planowanym przez rząd zmianom sprzeciwiają się także nauczyciele z powiatu garwolińskiego. Przed wszystkimi szkołami powiewają związkowe flagi.

To znak solidaryzowania się z postulatami Zarządu Głównego ZNP. ? Do 23 listopada przed wszystkimi szkołami w powiecie będą wywieszone flagi związku. W tym czasie członkowie ZNP będą prowadzili kampanię informacyjną na temat naszych postulatów ? informuje prezes garwolińskiego oddziału ZNP Halina Poszytek.

25 listopada prezydium ZG ZNP podejmie decyzję o dalszych działań. Nie wykluczone, że akcja protestacyjna przerodzi się w strajk. Związkowcy sprzeciwiają się planowanym przez rząd zmianom w dwóch ustawach. W przypadku tej o systemie oświaty chodzi m.in. o, niekorzystne zdaniem ZNP, korekty przy sposobie przekazywania szkół. ZNP sprzeciwia się także usytuowaniu komisji dyscyplinarnych przy władzy wykonawczej. Rząd planuje także zmienić dotychczasowy sposób rejestrowania czasu pracy nauczycieli, który wynika z Karty Nauczyciela.

reklama


łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama