reklama

Odzyskali skradzioną cysternę (video)

Opublikowano: 18 październik 2013, 10:32 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci z garwolińskiej komendy w kilkanaście minut po kradzieży, w bezpośrednim pościgu odzyskali cysternę z paliwem. Dwie osoby zostały zatrzymane.

Informację o policyjnej akcji otrzymaliśmy wczoraj około godziny 13.00 od jednego z naszych czytelników. - Około 30 minut temu w Puznowie dwa radiowozy pełne policjantów w kominiarkach zatrzymało cysternę. Prawdopodobnie została skradziona. Policja skuła kajdankami kierowcę ? napisał czytelnik.

Dzisiaj relacje z wczorajszych wydarzeń opisuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. - Około godziny 12.00 dyżurny garwolińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży cysterny z paliwem z terenu jednej ze stacji paliw. Do działań zostały użyte wszystkie patrole, wystawiono punkty blokadowe na drogach wyjazdowych. Zadysponowano również policjantów wchodzących w skład Nieetatowego Zespołu Interwencyjnego, którzy kilka kilometrów od miejsca kradzieży, w Jagodnem napotkali skradziony pojazd. Kierowca cysterny usiłował zepchnąć radiowóz z drogi ale działania funkcjonariuszy okazały na tyle skuteczne, że doprowadziły do zatrzymania pojazdu oraz poruszających się nim dwóch mężczyzn ? relacjonuje asp. szt. Leszek Wielgosz.

reklama


Choć cała akcja wyglądała bardzo realistycznie i wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców była tylko ćwiczeniami koordynacji działań policji oraz współdziałania z podmiotami poszkodowanymi w wyniku czynu przestępczego ? w tym wypadku koncernu paliwowego.

Na wspólnym spotkaniu podsumowującym akcję wysoko oceniono współdziałanie oraz realizowane czynności od chwili powiadomienia policji do momentu przekazania skradzionego pojazdu właścicielowi.

KPP Garwolin/KWP Radom/oprac. jd

fot. KPP Garwolin/KWP Radom/Piotr Wójcik

Zobacz video z akcji


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama