reklama

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 30 wrzesień 2013, 11:28 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 23 do 30 września

W minionym tygodniu policjanci realizując czynności służbowe na terenie naszego powiatu m.in. zatrzymali 23 osoby nietrzeźwe, które kierowały pojazdami (14 z nich kierowało jednośladami), sześć osób nie stosujących się do sądowych zakazów kierowania pojazdami oraz jedną osobę poszukiwaną. 2,8 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów kierowca osobowego opla. 38-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego poruszał się autem w Garwolinie na ul. Kościuszki.

 

reklama


Okradł strażaków

25 września w miejscowości Ostrożeń Drugi nieznany sprawca włamując się do garażu remizy strażackiej ukradł z pomieszczenia agregat prądotwórczy oraz telewizor i zestawi audio. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają w prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze z komisariatu w Łaskarzewie.

Najechał na pijanego mężczyznę

24 września w Maciejowicach na ul. Kościelnej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności procesowe na miejscu wynika, że kierujący oplem najechał na leżącego na jezdni 54-letniego mężczyznę, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy, drugi uczestnik zdarzenia miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

25 września policjanci z posterunku w Wildze zatrzymali 34-letniego mężczyznę, poszukiwanego na podstawie sześciu postanowień sądu celem odkonwojowania do zakładu karnego, gdzie ma odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Pijani sprawcami wypadków

25 września w miejscowości Rębków Parcele doszło do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń z miejsca zdarzenia wynika, że 24-letni kierowca osobowej hondy, na łuku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w betonowy mostek. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca oraz dwóch pasażerów w wieku 29 i 26 lat. Osoba, która miała kierować pojazdem została poddana badaniu na stan trzeźwości ? wynik badania to ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Wczoraj 20-letni kierowca osobowego citroena spowodował kolizję drogową w miejscowości Wygoda. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Pilawie.

Kradzieże w gm. Pilawa i Wilga

W nocy z 23 na 24 września w nieznany sprawca z placu budowy w Mariańskim porzeczu ukradł ręczny wózek paletowy. Policjanci z posterunku w Wildze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. 28 września w miejscowości Żelazna nieznany sprawca wybijając szybę w zaparkowanym fiacie ukradł z jego wnętrza radioodtwarzacz oraz dokumenty pojazdu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Pilawie.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama