reklama

Dożynki koncertowo

Opublikowano: 26 sierpień 2013, 08:20 Kategoria Aktualności
MiętnedożynkiMarkowskaMonika SzostakkoncertNaVi
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 6 godzin muzyki. Bardzo różnej gatunkowo. Zaczęło się od ludowych przyśpiewek, a skończyło na rockowym brzmieniu i scenicznym show Patrycji Markowskiej. Koncerty odbywające się w ramach przyciągnęły sporą publiczność, choć im bliżej końca, tym na placu w Miętnem robiło się coraz luźniej. Być może słuchaczy gnała do domu po prostu niska temperatura.

Patrycja Markowska, która była gwiazdą wieczoru tegorocznych Dożynek Województwa Mazowieckiego, podczas koncertu zaśpiewała swoje największe przeboje ? zarówno tej z ostatniej płyty, jak i wcześniejszych krążków. Niezwykle energetyczna wokalista ma równie energetycznych muzyków, dlatego na scenie odbyło się prawdziwe show ? łącznie ze specjalnie montowanymi na koncert kurtynami.

 

reklama


Szybko także nawiązała kontakt z publicznością, która chętnie śpiewała z artystką. Zgodnie z obietnicą w duecie z Patrycją Markowską zaśpiewała także Monika Szostak. Niestety, w związku z życzeniem gwiazdy, zdjęcia można było robić tylko podczas pierwszych trzech utworów, a więc występu Moniki nie udało się uwiecznić na fotografiach.

 

Przed Patrycją Markowską wystąpiła grupa NaVi, która z powodzeniem stawia pierwsze kroki na polskim rynku muzycznym. Właśnie wydali swoją debiutancką płytę i nagrali teledysk do piosenki ?Dobre, co dobrze kończy się?. Podczas koncertu można było usłyszeć nie tylko utwory z płyty, ale także najświeższe, zaledwie kilkutygodniowe kompozycje.

Występ NaVi poprzedził autorski koncert Haliny Kunickiej, czyli coś dla starszej młodzieży. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje ? między innymi ?To były piękne dni? czy walc z ?Nocy i dni?. Niestety zabrakło ?Orkiestr dętych?, ale orkiestrę można było usłyszeć na żywo. O 17.00 na scenie zaprezentowała się orkiestra OSP Garwolin z Tadeuszem Talarkiem. A cały folklorystyczno-rozrywkowy blok imprez rozpoczął występ Zespołu Ludowego z Gończyc.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama