reklama

Gm. Borowie: Filipówka pożegnała lato

Opublikowano: 24 sierpień 2013, 08:40 Kategoria Aktualności
festynBorowieFilipówka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

18 sierpnia w Filipówce odbył się festyn ?Pożegnanie Lata?. To kolejna tego typu impreza, na którą zaprosili mieszkańców gminy Borowie miejscowy Ośrodek Kultury, Klub Kobiet Aktywnych, OSP i Rada Sołecka Filipówki.

 

W programie festynu znalazły się pokazy ratownictwa drogowego strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, pokazy służb mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz zawody sportowe piłki plażowej i rodzinne konkursy gry i zabawy. Dużo emocji wywołał konkurs sikawek strażackich. Cztery drużyny zgłoszone do konkursu miały za zadanie przejechać wyznaczoną trasę konnym wozem strażackim z ręczną motopompom, ugasić pożar, strącić wiaderka oraz wypompować wodę z beczki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Woli Miastkowskiej i Starego Miastkowa.

reklama


 

W nagrodę otrzymała puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego, II miejsce zajęła drużyna z Filipówki. Dla drużyny żeńskiej z Filipówki puchar ufundował prezes OSP Adam Zboina. Niedzielny festyn obfitował w atrakcje dla dzieci i młodzieży. Na festynie gościliśmy młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury w Stoczku Łukowskim i Gminnego Ośrodka Kultury w Wildze wraz z opiekunami, którzy przeprowadzili dla dzieci i młodzieży gry terenowe.

Gminny Ośrodek Kultury przygotował loterię fantową. Najmłodsi uczestnicy zabawy rywalizowali w konkursie przeciągania liny oraz toczenia balotu ze słomy. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które osobiście wręczył Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska. Wszystkie nagrody ufundowane były przez organizatora. Wieczorem DJ Rocko, DJ Blonde zaprosili na zabawę pod chmurką. Organizatorzy festynu zadbali także o wszystkich tych, którzy podczas wspólnej zabawy zechcą skosztować domowych wypieków oraz potraw z grilla. Na najmłodszych uczestników zabawy czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

Festyn w Filipówce był rozgrzewką przed zaplanowanym na 1 września gminnym świętem plonów w Borowiu.

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama