reklama

Pilawa świętowała z Tuwimem

Opublikowano: 01 lipiec 2013, 10:38 Kategoria Aktualności
pilawadni pilawy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Po raz 11. mieszkańcy miasta i gminy Pilawy mieli swoje święto. Motywem przewodnim imprezy była twórczość Juliana Tuwima, którego ogłoszono patronem 2013 roku. Dni Pilawy nie mogły odbyć się bez mnóstwa atrakcji i zapewnień władz o zaspokajaniu potrzeb mieszkańców.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kościele Matki Boskiej Kodeńskiej. Po eucharystii korowód przeszedł ulicami miasta prosto na teren stadionu Burzy. W pochodzie nie zabrakło uczniów gminnych szkół, którzy tworzyli tuwimowską lokomotywę, na czele której maszerowały tamburmajorki i orkiestra dęta OSP Pilawa.

Wiele potrzeb mieszkańców

reklama


- Historię tworzą ludzie, a miasto i gmina rozwijają się wtedy, kiedy wiele osób włącza się w działalność samorządową i przestrzega obowiązujących przepisów ? przywitała mieszkańców Albina Łubian. Burmistrz z przewodniczącym rady miasta Marcinem Woźniakiem uroczyście otworzyła obchodzone po raz 11. Dni Pilawy. - Przed nami wiele jeszcze inicjatyw i działań, głównie w dziedzinie remontów dróg i ulic, ale również oświaty i ekologii. Oczekujemy zrozumienia, bowiem potrzeb jest więcej niż możliwości ? zaznaczała włodarz.

Wczoraj do Pilawy przyjechało wielu gości. Nie zabrakło garwolińskim parlamentarzystów. ? Pilawa jest samorządem wyjątkowym. Władza dba o poprawę warunków życia, w miarę możliwości i przy wsparciu środków pozyskiwanych z zewnątrz. To dobry przykład, jak po gospodarsku rozwijać piękno okolicy ? chwaliła poseł Stanisława Prządka.

?Wspólnie razem iść do przodu?

Na rozbudzone apetyty mieszkańców miasta i gminy zwracał uwagę poseł z Trąbek. ? Potrzeb jest coraz więcej. Władze zaspokajają je dobrze. Nieraz są długie dyskusje, ale są one owocne ? mówił Grzegorz Woźniak. Lokalne władze pochwalił także starosta Marek Chciałowski. ? Społeczeństwo Pilawy chce wspólnie razem iść do przodu ? spostrzegł. Włodarz z sekretarzem starostwa Jerzym Piesio przekazał burmistrz pamiątkowe gratulacje w formie pokaźnego dyplomu. Wśród gości byli także przedstawiciele policji, wojska, służby zdrowia, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy, pilawscy i powiatowi radni.

Organizatorzy zadbali, aby niedzielne popołudnie było wypełnione wieloma atrakcjami. Na terenie stadionu rozstawione były liczne kramy. Tam mieszkańcy mogli skorzystać m.in. z bezpłatnego pomiaru tkanki tłuszczowej. Efekty pracy rękodzielniczej prezentowali animatorzy z Łucznicy. Na dzieci czekały zabawki czy wata cukrowa. Na głodnych czekało mięsiwo prosto z grilla, a na spragnionych wielogatunkowe napoje.

Alexandra gwiazdą wieczoru

Na scenie rozstrzygnięto konkursy ?Wchody i zachody słońca? oraz ?Kocham Cię Pilawo?. Publikę zabawiał kabaret Tenor. W bloku muzycznym wystąpili Sławek Lisowski i Monika Urlik. Gwiazdą wieczoru była Alexandra. Moc dyskotekowych rytmów zapewniali od godz. 22 DJ Tomi i DJ Matti, którzy stoczyli bitwę na bity.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama