reklama

Czy miasto zdąży z przetargiem?

Opublikowano: 10 czerwiec 2013, 07:50 Kategoria Aktualności
śmieciodpadyustawa śmieciowa
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

- Miastu nie grozi paraliż w odbiorze śmieci ? zapewniają urzędnicy garwolińskiego magistratu. Wiele wskazuje na to, że miasto nad Wilgą uniknie problemów, która znamy z Warszawy czy Poznania.
W środę o godz. 10.30 zostaną otwarte koperty z ofertami przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Przedsiębiorcy, którzy chcą przez siedem miesięcy (1 lipca ? 31 stycznia) wywozić śmiecie od garwolinian, muszą spełnić szereg wymogów. Głównym kryterium komisji przetargowej będzie jednak cena.

- Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty i nie będzie odwołań, to przed 1 lipca umowa z przedsiębiorstwem powinna zostać podpisana ? mówi Paweł Barcikowski z magistratu.

reklama


Od połowy roku w życie wchodzi znowelizowana ustawa o gospodarce odpadami. Zgodnie z jej zapisami samorząd przejmuje obowiązek odbioru i utylizacji śmieci od swoich mieszkańców. Uzupełnieniem nowelizacji jest wprowadzenie tzw. podatku śmieciowego. W Garwolinie każda osoba miesięcznie będzie płaciła 4,5 zł jeśli segreguje odpady, w przeciwnym wypadku dwa razy więcej.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama