reklama

Nie dostaną odszkodowania za dziurawe krajówki

Opublikowano: 10 maj 2013, 08:25 Kategoria Aktualności
E7617krajówkiGDDKiABorowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 140 zgłoszeń o uszkodzonych autach i aż 80 decyzji odmownych ubezpieczyciela. To efekty fatalnego stanu krajówek ?17? i ?76? w naszym powiecie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że remont nawierzchni rozpocznie się na przełomie maja i czerwca.

O złym stanie nawierzchni na drogach krajowych w rejonie miejscowości Potaszniki i w gminie Borowie głośno było kilka miesięcy temu. Internauci nagrywali filmy, wójt gminy Borowie interweniował nawet u dyrekcji GDDKiA. Ta jedyne co w tym momencie mogła zrobić to ustawić ograniczenia prędkości do 40 km/h oraz znaki informujące o sypkiej nawierzchni. Kierowcy, którzy uszkodzili na tych drogach swoje auta domagają się teraz odszkodowania. W związku z uszkodzeniem samochodów na DK 76 i DK 17 do GDDKiA Oddział w Warszawie Rejon w Garwolinie wpłynęło 129 wniosków z terenu gm. Borowie oraz 11 z krajowej ?17?.

- Każde zgłoszenie wysyłane jest do ubezpieczyciela, z którym GDDKiA ma zawartą umowę. Do wiadomości Rejonu w Garwolinie dotarło 80 decyzji odmownych. Uzasadnieniem wskazywanym przez ubezpieczyciela jest nie stosowanie się do przestrzegania ustawionych przy drodze ograniczeń prędkości ? informuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Warszawie.

reklama


Remont za kilka tygodni

Za remont uszkodzonych nawierzchni GDDKiA nie zapłaci. Wykonawca wykona naprawę w ramach gwarancji. - Wykonawca zobowiązał się do wykonania prac na przełomie maja i czerwca. Należy pamiętać, że zastosowana technologia - powierzchniowe utrwalenie - może być wykonywana przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - gdy temperatura otoczenia nie jest niższa od +10 st. Celsjusza przy stosowaniu asfaltowej emulsji kationowej i nie niższa niż +15 st.Celsjusza przy stosowaniu innych lepiszczy. Nie dopuszcza się przystąpienia do robót podczas opadów atmosferycznych ? dodaje Małgorzata Tarnowska.

jd/łk

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama