reklama

?Bezpieczny Weekend?, czyli policja na majówce

Opublikowano: 30 kwiecień 2013, 18:23 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już dzisiaj od godziny 14.00 garwolińscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne, których celem będzie zapewnienie na głównych ciągach komunikacyjnych nadzoru nad ruchem drogowym podczas wzmożonych wyjazdów związanych z długim weekendem.

- Policjanci realizować będą zadania związane z ograniczeniem liczby zdarzeń drogowych oraz ich skutków poprzez zapewnienie płynności ruchu, eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu, egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci ? informuje asp. szt. Leszek Wielgosz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Będą również zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania prędkości jazdy oraz wyprzedzania ?na trzeciego?, a także na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących wobec tej grupy uczestników ruchu.

Szczególną uwagę policjanci zwrócą na samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton pod względem zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w terminach: 1 i 3 maja w godzinach 8.00-22.00 oraz 30 kwietnia i 2 maja od 18.00 do 22.00.

reklama


Równolegle z tą akcją prowadzone będą działania ?Bezpieczny niechroniony?, ?Prędkość?, ?BUS? oraz ?Dyskoteka?. Policjanci pionu prewencji i kryminalnego będą realizować na terenie powiatu powierzone im zadania. Będą m.in. patrolować dworce, parki, salony gier, rejony dyskotek. Będą również zwracać uwagę na osoby niestosujące się do przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

- Zanim wyjedziemy z domu pomyślmy także o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy ? radzi Leszek Wielgosz.

Akcja potrwa do 5 maja 2013 roku.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama