reklama

Nikt nie powinien być sam w taki dzień?

Opublikowano: 21 grudzień 2012, 09:36 Kategoria Aktualności
wigiliasamotniBoże Narodzenie
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Było wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i jasełka w wykonaniu najmłodszych. To wszystko podczas  Wigilii dla samotnych i ubogich w Szkole Podstawowej nr 1 w Garwolinie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie, burmistrza Garwolina oraz garwolińskie parafie.

? Tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 1 organizowana jest Wigilia dla samotnych i ubogich. Nie chciałbym wracać do początków, gdy ta wspaniała uroczystość zaczęła się odbywać, niemniej przez tyle lat znalazła się w tradycji tej szkoły. Chciałbym w imieniu rady pedagogicznej przywitać wszystkich państwa, którzy przybyliście na dzisiejszą uroczystość ? mówił dyrektor placówki Grzegorza Głowackiego.

 

reklama


Samotny, nie znaczy zapomniany

Życzenia  osobom samotnym i w trudnej sytuacji finansowej składał włodarz Garwolina. ? Tradycyjnie spotykamy się w grudniu przed świętami, aby złożyć sobie życzenia i móc porozmawiać wspólnie przy stole wigilijnym.  Z okazji zbliżających się świąt pragnę życzyć przede wszystkim odporności psychofizycznej w trudach życia, które spotykają państwo na każdym kroku. Życzę także zdrowia i zrozumienia ze strony drugiego człowieka -  mówił Tadeusz Mikulski. -Myślę, że to że się spotykamy świadczy o tym, że zapominamy o państwu, staramy się pomóc, nie chcemy żebyście państwo zostali sami ? dodał. Życzenia składał także przewodniczący rady miasta.  Marek Janiec zwracał też uwagę, że wiele osób czeka na ten dzień i jest on dla nich bardzo ważny. ? Boże Narodzenia to także czas, w którym każdy za nas powinien zastanowić się nad tym co miało miejsce w mijającym roku. Warto podjąć wyzwania, stawiać sobie cele na następny rok ? podkreślał.

Do życzeń dołączył się także proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisław Małek ? Życzę państwu abyście w te święta doświadczyli na nowo Bożej miłości, a przez to odkryli, że Bóg mnie kocha, że w Jego oczach jestem wielki. Może w oczach świata gdzieś na marginesie, ale w Bożych jestem wielki ? mówił.

W Wigilii wziął udział wzięło kilkadziesiąt osób samotnych i ubogich. Wśród zaproszonych gości byli także kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Jerzy Makulec, ks. Gabriel Mazurek z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz  pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie.  Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli i wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów ?jedynki?.  W pięknej scenografii dzieci odegrały scenkę narodzenia Pana Jezusa, a wszystko przy dźwiękach kolęd i pastorałek, które ze wzruszeniem w oczach nucili także goście.

Dalsza część uroczystości przeniosła się do świetlicy szkolnej. Gdzie po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii, w podniosłej, świątecznej atmosferze wszyscy podzielili się opłatkiem i przystąpili do wieczerzy wigilijnej. Nie mogło się też obyć bez prezentów - każdy z zaproszonych osób otrzymał świąteczną paczkę.

Magda Gałązka

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama