reklama

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 05 listopad 2012, 11:22 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjawypadekkronika policyjna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego od 29 października do 5 listopada

Pijany motorowerzysta spowodował wypadek

Wczoraj w miejscowości Żelazna (gm. Pilawa) doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności procesowe na miejscu zdarzenia wynika, iż 60-letni mężczyzna jadący motorowerem najechał na stojącego forda. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. stan trzeźwości 60-latka ? badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Pilawie.
reklama


Rowerzysta-rekordzista

Prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie ? to wynik badania stanu trzeźwości 49-letniego rowerzysty, który został zatrzymany 1 listopada przez policjantów w Stoczku (gm. Garwolin).

Wypadek na ?Nadwiślance?

1 listopada w Wildze w rejonie skrzyżowania z drogą nr 801 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, iż 24-letnia kobieta kierująca mercedesem prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 51-letniemu kierowcy renault, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Do szpitala trafili kierujący autami, jednak pod opieką lekarzy pozostał tylko kierowca renault. Oboje byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Wildze.

Dwie osoby ranne, sprawca uciekł

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (3 listopada) w Parysowie na ul. Garwolińskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego forda z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka audi, którym kierował 23-letni mężczyzna. Do szpitala przewieziony został kierowca i 27-letni pasażer audi. Kierowca forda oddalił się z miejsca zdarzenia - policjanci zatrzymali do wyjaśnienia w tej sprawie 20-letniego mężczyznę. Postępowanie prowadzą funkcjonariusze z posterunku w Parysowie.

Zatrzymany za ?susz?

3 listopada policjanci z posterunku w Sobolewie w trakcie kontroli osobistej ujawnili u 18-letniego mężczyzny dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych garwolińskiej komendy Policji do wyjaśnienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Garwolinie.

Pożary w Rudzie i Hucie Żelechowskiej

30 października doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego usytuowanego w Rudzie Talubskiej (gm. Garwolin). Spaleniu uległ dach, strop, ściany i wyposażenie. Na chwilę obecną trwa szacowanie strat powstałych w wyniku pożaru. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie w instalacji elektrycznej. We Wszystkich Świętych w Hucie Żelechowskiej także doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Dom uległ częściowemu spaleniu. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać w prowadzonym postępowaniu policjanci z posterunku w Żelechowie. W tej chwili przyczyny pożaru nie są znane.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama