reklama

Czy miasto sprzeda akcje siedleckiego Probudu?

Opublikowano: 25 wrzesień 2012, 08:39 Kategoria Aktualności
rada miastagarwolinsesja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wczorajsza sesja rady miasta przebiegała spokojnie. Chłodu panującego w sali konferencyjnej nie rozgrzała żadna zażarta dyskusja. Wszystkie uchwały zostały podjęte jednogłośnie. Ciekawie zrobiło się pod koniec obrad, gdy okazało się, że ktoś chce odkupić od miasta akcje siedleckiej firmy budowlanej.

W ekspresowym tempie radni przyjmowali kolejne uchwały. Z dwóch lat do 12 miesięcy została skrócona kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Garwolinie. Drugą zmianą, wprowadzoną na wniosek młodych samorządowców, było ograniczenie wieku osoby zasiadającej w MRM do 18 lat. Miasto Garwolin ma program współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Jak dojedziemy do basenu?

reklama


W sprawach różnych temat przebudowy ulicy Olimpijskiej wywołał wiceprzewodniczący Michał Rękawek. W tym roku w budżecie zaplanowano 400 tys. zł na projekt i przebudowę ulicy, która będzie stanowiła dojazd do basenu. Na ile uda się wykonać w tym roku założenia planu, pokażą rozstrzygnięcia przetargowe.

Projekt został zmieniony po tym, jak miasto kupiło od garwolińskiego PKS wąski pas terenu dworca. Umożliwi to poszerzenie jezdni ulicy Olimpijskiej do sześciu metrów. Wzdłuż ogrodzenia dworca zostanie ułożony chodnik z kostki brukowej. Zjazd i wyjazd z ulicy Kościuszki będzie odbywał się bezpośrednio do i z Olimpijskiej. Zatoka przy dworcu autobusowym zostanie częściowo zabudowana. Nowym rozwiązaniem będzie wjazd z dworca od strony Zieleniaka. Szczegóły na rysunku załączonym do tekstu.

Czy miasto sprzeda akcje?

Pod koniec sesji zastępca skarbnika Tadeusz Głasek poinformował o chęci kupna od miasta akcji firmy Probud. Miejscowy samorząd, od przełomu ustrojowego w Polsce, jest właścicielem 1260 akcji budowlanej firmy (o nominalnej wartości 10 zł). Teraz za 40 tys. zł (po 32 zł za akcję) akcje chce od miasta kupić Odmet SA, również z Siedlec. Co istotne Probud obecnie nie prowadzi działalności gospodarczej. Na przestrzeni ponad 20 lat miasto tylko raz otrzymało dywidendy. Było to w latach 2006-2007, wartość z podziału zysków wynosiła wówczas ok. 17 tys. zł. Sprawa trafi pod obrady komisji budżetowej.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama