reklama

Starosta apeluje o światła w Lipówkach

Opublikowano: 25 wrzesień 2012, 13:29 Kategoria Aktualności
lipówkignina Pilawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Podczas wczorajszej debaty w garwolińskim ekonomiku starosta powiatu zaapelował do wojewody mazowieckiego o sygnalizację świetlną w Lipówkach (gm. Pilawa). ? Natężenie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 17 z wojewódzką trasą nr 805 jest tak duże, że nie ma jak czasami tamtędy przejechać ? argumentował Marek Chciałowski.

To nie pierwszy raz, kiedy na publicznym forum podnoszony jest temat świateł w Lipówkach. W lutym wniosek o podjęcie działań przez radę powiatu w celu przebudowy skrzyżowań drogi krajowej nr 17 w Lipówkach wystosowała komisja spraw społecznych, bezpieczeństwa i porządku publicznego rady powiatu. Apel ponowiła w kwietniu burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian, podczas spotkania na temat modernizacji dróg wojewódzkich.

Wczoraj temat wywołał starosta. ? Dobrym rozwiązaniem byłyby tam światła na wzór tych w Wólce Mlądzkiej, które dostosowują się do natężenia ruchu. To zdecydowanie poprawiłoby bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu ? mówił Marek Chciałowski.

reklama


Wojewoda wysłuchał i skrzętnie zanotował. ? Przedstawię ten wniosek dyrekcji mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ? obiecywał Jacek Kozłowski.

łk

fot. archiwum z wypadku na skrzyżowaniu w Lipówkach


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama