reklama

Garwolińscy milionerzy

Opublikowano: 27 lipiec 2012, 08:01 Kategoria Aktualności
finanseUrząd Skarbowypodatki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kryzys kryzysem, rosnące bezrobocie widoczne gołym okiem, ale są tacy, którzy mimo wszystko finansowo świetnie sobie radzą. W powiecie garwolińskim przybyło milionerów. W ubiegłym roku 27 osób osiągnęło dochód przekraczający 1 milion złotych.

W całym województwie mazowieckim mieszaka ponad 3 tys. milionerów. Na finansowej mapie Mazowsza powiat garwoliński nie rzuca się bardzo w oczy, ale w przeliczeniu na liczbę mieszkańców nie jest najgorzej. Najwięcej ?bogaczy? notuje Warszawa i miejscowości w jej najbliższej okolicy.

- W 2010 r. 22 osoby uzyskały dochód powyżej 1 mln zł. z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, 1 osoba z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 13 ustawy o podatku dochodowym. od osób fizycznych. oraz 1 osoba z tytułu operacji giełdowych ? informuje Krystyna Pieńkosz, komisarz skarbowy Urzędu Skarbowego w Garwolinie.

reklama


Pod tajemniczo brzmiącą działalnością wykonywaną osobiście w art. 13 wspomnianej ustawy kryją się między innymi: przychody z osobiście wykonywanej działalności artystycznej, literackiej, naukowej, trenerskiej, oświatowej i publicystycznej, przychody z działalności duchownych, osiągane z innego tytułu niż umowa o pracę, wynagrodzenia otrzymywane przez osoby, niezależnie od sposobu ich powoływania, należące do składu zarządów, rad nadzorczych, komisji lub innych organów stanowiących osób prawnych, przychody z tytułu osobistego wykonywania usług na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło albo wykonywania wolnego zawodu.

Mimo kryzysu grono garwolińskich milionerów się powiększyło. - W 2011 r. osób z dochodami przekraczającymi 1 mln złotych było 27. Wszyscy uzyskali dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej ? dodaje Krystyna Pieńkosz.

Listy najbogatszych niestety nie stworzymy. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie możemy podać informacji stanowiących tajemnicę ustawowo chronioną lub danych mogących zidentyfikować osobę ? informuje Mirosław Kucharczyk, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Warszawie.

W przypadku tak małej społeczności lokalnej jaką jest powiat garwoliński niemożliwe jest nie tylko podanie imienia i nazwiska, ale także dokładnej kwoty dochodów oraz gminy.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama