reklama

Nowy sprzęt dla OSP

Opublikowano: 27 czerwiec 2012, 08:24 Kategoria Aktualności
ospstrażsprzęt
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Samorząd województwa mazowieckiego od kilku lat konsekwentnie pomaga strażakom w zakupie nowoczesnego sprzętu. Nie inaczej będzie w tym roku. W tym roku wsparcie otrzyma 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu garwolińskiego. Druhowie dostaną sprzęt za ponad 100 tys. zł.

? Dofinansowanie zakupu sprzętu dla strażaków ochotników to według mnie niezwykle ważna kwestia. Ten sprzęt nie tylko ratuje mienie, ale przede wszystkim życie. Na przestrzeni ostatnich lat charakter interwencji strażaków uległ dużym zmianom. To właśnie oni są najczęściej jako pierwsi na miejscu wypadków samochodowych, wydobywają ofiary z wraków i udzielają pierwszej pomocy. Każda złotówka przekazana na taki cel jest tego warta ? podkreśla marszałek Adam Struzik.

W tym roku do urzędu marszałkowskiego wpłynęło aż 348 wniosków z całego województwa. Priorytetem było zwiększenie mobilności mazowieckich jednostek strażackich. Dlatego w pierwszej kolejności brane były pod uwagę projekty dotyczące dofinansowania samochodów oraz wnioski z gmin leżących przy dużych szlakach komunikacyjnych. W sumie na dofinansowanie zakupu sprzętu i samochodów pożarniczych samorząd województwa mazowieckiego ma przeznaczyć 5 mln zł., w tym 116 tys. dla wybranych jednostek z powiatu garwolińskiego.

reklama


Na terenie powiatu garwolińskiego jednostki OSP z Lalin, Niecieplina (gm. Garwolin), Goździka (gm. Górzno), Stodzewa (gm. Parysów) i Sobolewa otrzymają motopompy. W Górznie zostaną zamontowane nowe zestawy oświetleniowe. Strażacy z Łaskarzewa będą zaopatrzeni w zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych, a druhowie z Unina w piłę do betonu i stali. Ochotnicy z Wólki Ostrożeńskiej (gm. Górzno) dostaną agregat prądotwórczy. Największą planowanym wsparciem jest zakup nowego samochodu strażackiego dla OSP z Woli Żelechowskiej (75 tys. zł).

Nowy sprzęt powinien trafić do komend jeszcze w tym roku.

Magda Gałązka


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama