reklama

Pilawa świętowała

Opublikowano: 25 czerwiec 2012, 17:12 Kategoria Aktualności
PilawaDni Pilawy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uroczysta sesja, barwny korowód z Euro jako tematem przewodnim, koncerty, konkursy, zabawy i wiele innych atrakcji. Tak przez dwa weekendowe dni mieszkańcy miasta i gminy Pilawa obchodzili swoje święto. Już po raz dziewiąty.

- To jest święto nas wszystkich. Mieszkańców miasta i gminy Pilawa. Cieszymy się z naszych sukcesów i osiągnięć. Podczas sesji nagrodziliśmy tych, dzięki którym Pilawa się rozwija. W barwnym korowodzie oglądaliśmy dzieci i młodzież z naszych szkół. Dziękuję wszystkim za pracę na rzecz własnych rodzin i całej gminy ? mówiła podczas oficjalnego otwarcia imprezy Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie uroczystą sesją rady miasta, podczas której do rąk wielu osób i instytucji trafiły statuetki ? wyróżnienia za promowanie gminy na terenie powiatu, województwa oraz całej Polski. Później barwy korowód, którego tematem przewodnim było Euro 2012 przeszedł ulicami miasta aż do parku, gdzie odbyła się ?pilawska sobótka?, czyli tradycyjne puszczanie wianków.

reklama


Niedzielne obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, po której koncertowała orkiestra OSP Pilawa. W oficjalnej części uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości ? między innymi posłowie Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski, przedstawiciele służb mundurowych i samorządów lokalnych z terenu powiatu. Do lokalnych władz popłynęło wiele słów uznania.

- Jest wiele gmin, które mogą i mają czego zazdrościć Pilawie ? przekonywała poseł Stanisława Prządka. ? Gratuluję Państwu współpracy, bo to było widać szczególnie podczas sobotniego korowodu, to działanie w symbiozie ? dodał poseł Grzegorz Woźniak. ? Jestem przekonany, że za rok będziemy się cieszyć następnymi sukcesami i będzie z dumą patrzeć na rozwój gminy ?podsumował starosta Marek Chciałowski.

Na tych, którzy w niedzielę zdecydowali się przyjść na teren stadionu miejskiego w Pilawie czekało wiele atrakcji ? koncerty i dyskoteka, pokaz laserowy, występ kabaretu, rozstrzygnięcia konkursów, w tym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa w piłce nożnej dziewcząt.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama