reklama

Absolutnie na tak

Opublikowano: 18 czerwiec 2012, 18:03 Kategoria Aktualności
sesjamiastatadeusz mikulski
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Mało kto spodziewał się, że sesja absolutoryjna w mieście będzie trwała zaledwie... 24 minuty. Wszyscy radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania, co było jednoznaczne z akceptacją wykonania ubiegłorocznego budżetu w mieście nad Wilgą.

Podczas dzisiejszej sesji radni tryskali humorem. Nie było kłótni, sporów, istna sielanka. ? To chyba Dnia Garwolina tak na nas podziałały ? spostrzegł przewodniczący rady Marek Janiec. ? Nie tyle dni, co sobotnia uczta w ogrodzie ? odpowiedział Marek Jonczak.

 

reklama


Ponadprogramowe dochody

Optymizmem powiało także wtedy, kiedy burmistrz przedstawiał sprawozdanie z wykonania budżetu za 2011 rok. Dochody budżetu zrealizowano w ponad 104 proc., a wydatki w 88,5 proc. ? Najsłabszym ogniwem w zakresie dochodów była gospodarka mieszkaniowa, gdzie dochody zostały zrealizowane w 66 proc. Na przestrzeni ubiegłego roku wydatki bieżące zostały ograniczone w stosunku do zaplanowanych o 487 tys. zł, a wydatki na inwestycje o 5,098 mln zł ? mówił burmistrz Tadeusz Mikulski.

Deficyt poprzedniego budżetu wyniósł 1,27 mln zł, przy planowanej kwocie 5,278 mln zł. ? Wynik finansowy budżetu jest dodatni i wynosi 2,190 mln zł. Zadłużenia budżetu miasta na koniec roku wyniosło 7,957 zł, co stanowi 17,64 proc. wykonania dochodów ? uzupełniał włodarz, prosząc radę o udzielenie absolutorium.

Stanowisko klubu radnych Stowarzyszenia dla Garwolina odczytał Marek Janiec. Przewodniczący nawiązał do propozycji klubu w sprawie zaciągnięcia kredytu na budowę basenu. ? SDG proponowało okres 5 lat, ale pan burmistrz upierał się na kredyt na lat 20. Ostatnia analiza wpływu dochodów do budżetu pokazała ponad 2 mln nadwyżki w stosunku do zakładanych wartości. Cała ta sytuacja pokazuje, że racja była po naszej stronie ? mówił przewodniczący rady.

W dalszej wypowiedzi nie było już pretensji. ? Na początku kadencji zgłaszałem akces naszej współpracy i dzisiaj dajemy kolejny ważny dowód na to, że współpraca jest kontynuowana. Nie chcemy awantur i nieporozumień, przeciwnie deklarujemy chęć pomocy ? podkreślał Marek Janiec.

Nikt więcej głosu nie zabrał, więc można było przystąpić do głosowania. Za udzieleniem burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2011 rok byli wszyscy radni, którzy w komplecie stawili się na dzisiejszą sesję. - Dziękuję za zaufanie - mówił po głosowaniu burmistrz Mikulski.

Z innych spraw poruszanych podczas ekspresowej sesji

Radni podjęli uchwałę, która umożliwi miastu wykupienie od PKS 3-metrowego pasa dworca od strony ulicy Olimpijskiej. Ma to usprawnić komunikację głównej arterii miasta z basenem.

Ostatni garaż, który jest w posiadaniu miasta został przekazany do sprzedaży. Obiekt o powierzchni 16m2 zlokalizowany jest przy al. Legionów.

Radni zgodzili się na zakup 60-metrowego mieszkania przy ul. Jagodzińskiej, które zostanie przekazane repatriantom z Kazachstanu. Część pieniędzy przeznaczona w budżecie za zakup nieruchomości zostanie zwrócona dzięki pozyskanej promesie.

Radny Krzysztof Mazurek zaapelował do burmistrza o możliwość wybudowania zatok autobusowych w rejonie skrzyżowania al. Legionów z ul. Targową.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama