reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 10 czerwiec 2024, 13:21 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 3 do 9 czerwca.

 

Poszukiwania zaginionego

reklama


3 czerwca. Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zaginięciu osoby w miejscowości Łaskarzew. Działania Straży Pożarnej polegały na poszukiwaniach osoby zaginionej do momentu jej odnalezienia. W działaniach trwających ponad sześć godzin udział brało sześć pojazdów ratowniczo – gaśniczych.

Pożar sadzy

5 czerwca. Po godz. 24 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Wola Rębkowska. Działania Straży Pożarnej polegały na ugaszeniu sadzy w kominie oraz przewietrzeniu pomieszczeń i skontrolowaniu ich przy pomocy urządzeń pomiarowych. W działaniach trwających ponad godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Zderzenie w Rębkowie

6 czerwca. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rębków na drodze krajowej DK 76 z udziałem trzech pojazdów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. W działaniach trwających blisko godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Drzewo na aucie

7 czerwca. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu wywołanym silnym wiatrem w miejscowości Więcków gdzie drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pocięciu drzewa przy pomocy piły łańcuchowej i usunięciu drzewa z samochodu. W działaniach trwających blisko godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Zerwany dach

7 czerwca. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu wywołanym silnym wiatrem w miejscowości Kozice gdzie z budynku gospodarczego częściowo został zerwany dach. Działania Straży Pożarnej polegały na przymocowaniu poluzowanych płatów eternitu oraz zabezpieczeniu zerwanego dachu za pomocą plandek. W działaniach trwających blisko trzy godziny udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Pożar wiaty w Lipówkach

9 czerwca. Po godz.17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze wiaty w miejscowości Lipówki. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru podając jeden prąd wody. W działaniach trwających ponad godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Wypadek na nadwiślance

9 czerwca. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tarnów na drodze wojewódzkiej 801 z udziałem trzech pojazdów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

KP PSP Garwolin

fot. OSP Lipówki - pożar wiaty


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama