reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 27 maj 2024, 14:52 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 20 do 26 maja.

 

Wypadek w Skurczy

reklama


20 maja. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skurcza na Drodze Wojewódzkiej nr 801. W zdarzeniu udziały brały dwa pojazdy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

Zderzenie z motocyklem

21 maja. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Lubelskiej w Garwolinie gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

Pożar w Starym-Puznowie

21 maja. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku handlowo - usługowego w miejscowości Stary Puznów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody na źródło pożaru przez ratowników wprowadzonych do wnętrza budynku oraz oddymieniu obiektu. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brało siedem pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Pożar na S17

22 maja. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na S17 w Lipówkach gdzie doszło do pożaru samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu piany gaśniczej oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brały dwa pojazd ratowniczo - gaśnicze.

Wypadek na S17

22 maja. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S17 w Gąsowie, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów. Działania straży pożarnej polegały na wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych w celu ewakuowania poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego, a następnie przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Kolejne działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. W trakcie działań ruch na drodze ekspresowej w kierunku Warszawy został całkowicie wstrzymany, a zarządca drogi i Policja wyznaczyła objazdy. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały cztery pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

Uszkodzony dach

23 maja. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o uszkodzonym przez burzę dachu na budynku inwentarskim w miejscowości Podłęż. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego poszycia dachu. W akcji trwającej 4 godziny udział brał jeden pojazd ratowniczo - gaśniczy.

Zdarzenie na DK 76

23 maja. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na Drodze Krajowej nr 76 w miejscowości Chromin. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy, ciężarowy i osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo - gaśnicze.

Pożar na S17

23 maja. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze ekspresowej S17 w Gocławiu gdzie doszło do pożaru samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu piany gaśniczej oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe i zakręceniu zaworu butli LPG. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały cztery pojazd ratowniczo-gaśnicze.

Pożar poszycia leśnego

25 maja. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Maciejowice. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się poszycia. W akcji trwającej dwie godziny udział brało sześć pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Wypadek w Tarnowie

26 maja. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na Drodze Wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Tarnów. W zdarzeniu udział brał jeden samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

Pożar domu i lasu

26 maja. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku letniskowego i poszycia leśnego w miejscowości Tarnów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody na źródło pożaru oraz wykonaniu

niezbędnych prac rozbiórkowych i sprawdzeniu pogorzeliska. W akcji trwającej dwie godziny udział brało cztery pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

KP PSP Garwolin

fot. OSP Wilga – pożar domu i lasu w Tarnowie


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama