reklama

Wywrotka motocyklisty. 52-latek bez prawka

Opublikowano: 27 maj 2024, 11:22 Kategoria Aktualności
s17motocyklpolicjastraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

52-letni motocyklistka stracił panowanie nad pojazdem marki kawasaki i przewrócił się na drodze ekspresowej S17 w Garwolinie. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do tego, by jeździć motocyklem.

W niedzielę (26.05) tuż po godz. 13 na trasie S17 w kierunku Lublina na wysokości Garwolina doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że motocyklem marki kawasaki kierował 52-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna podróżował sam. Poruszając się lewym pasem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia się na jezdnię. 52-latkowi pomoc medyczna została udzielona na miejscu. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący motocyklem nie posiada uprawnień, aby nim jeździć.

reklama


Motocyklistka będzie odpowiadała za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdę jednośladem bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny aż do 30 tysięcy złotych. Poza tym, sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeśli nie masz prawa jazdy? Nie wsiadaj na motocykl! Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama