reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 21 maj 2024, 07:52 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 13 do 19 maja.

Czad w bloku

14 maja. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załączeniu się czujnika tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Jagodnym. Mieszkańcy opuścili lokal przed przybyciem służb i nie wymagali pomocy medycznej. Działania straży pożarnej poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiarów czujnikiem wielogazowym. W działaniach trwających blisko godzinę udział brały dwa pojazdy pożarnicze.

reklama


Zderzenie w Garwolinie

14 maja. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Garwolinie przy ulicy Kościuszki z udziałem trzech pojazdów osobowych. Na wskutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej blisko godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Pożar nieużytków

15 maja. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytków rolnych na których znajdowały się bele słomy w Żelechowie przy ul. Długiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się bele. W działaniach trwających ponad trzy godziny udział brało sześć pojazdów pożarniczych.

Pożar kuchni

16 maja. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kuchni budynku jednorodzinnego w Cyganówce. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palące się wnętrze kuchni. Działania czterech pojazdów gaśniczych trwały blisko dwie godziny.

Czad w bloku

18 maja. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załączeniu się czujnika tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Garwolinie przy ulicy Stacyjnej. Mieszkańcy opuścili lokal przed przybyciem służb i nie wymagali pomocy medycznej. Działania straży pożarnej poległy na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz dokonania pomiarów czujnikiem wielogazowym. W działaniach trwających blisko godzinę udział brał jeden pojazd ratowniczo - gaśniczy.

Pożar stodoły

18 maja. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianej stodoły oraz poddasza budynku mieszkalnego w Jaźwinach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody na palącą się powierzchnię doprowadzając do ugaszenia pożaru. W działaniach trwających prawie trzy godziny udział brało trzynaście pojazdów ratowniczo – gaśniczych.

Wypadek na S17

19 maja. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Mierżączka. W zdarzeniu udział brał samochód osobowy oraz samochód ciężarowy, na wskutek zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe osobowym oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W działaniach trwających blisko trzy godziny udział brało pięć pojazdów ratowniczo – gaśniczych.

Pożar ambony

19 maja. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze ambony myśliwskiej w miejscowości Przyłęk. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się ambonę. W działaniach trwających blisko godzinę udział brały dwa pojazdy pożarnicze.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama