reklama

Potrącenie pieszego w gm. Żelechów

Opublikowano: 20 maj 2024, 11:42 Kategoria Aktualności
piastówżelechówwypadekpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, podczas którego doszło do potrącenia 41-letniego pieszego przez samochód ciężarowy. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

W minioną sobotę (18.05) około godz. 11 w Piastowie (gm. Żelechów) doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni pieszy został potrącony przez samochód ciężarowy marki volkswagen crafter podczas przechodzenia przez jezdnię. Pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Żelechowie prowadzili resuscytację poszkodowanego mężczyzny. W wyniku wypadku pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Od obydwu uczestników zdarzenia pobrano krew do dalszych badań.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze dokładnie wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

reklama


W trosce o bezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego przypominamy. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściami dla pieszych nie może powodować zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i na drugą stronę przechodzić jak najkrótszą drogą. Piesi muszą stosować się także do kilku innych zakazów: zabrania się m. in. wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko. Kierowcy zaś powinni zawsze stować się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama