reklama

Zajechała drogę motocykliście

Opublikowano: 17 maj 2024, 11:26 Kategoria Aktualności
policjamotocyklwypadekgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Garwolińscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jana Pawła II w Garwolinie. W zdarzeniu uczestniczył motocykl i samochód osobowy. Na szczęście nikt nie został ranny. Częstą przyczyną wypadków i kolizji z udziałem jednośladów jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. Przypominamy więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie".

Wczoraj (16.05) około godz. 13 w Garwolinie doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem osobowym saab 37-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego jechała ulicą Kościuszki w kierunku Warszawy. Skręcając w lewo w ulicę Jana Pawła II nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście, doprowadzając do zderzenia. 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierujący jednośladem nie odniósł poważnych obrażeń. Na sprawcę policjanci nałożyli mandat.

Przy tej okazji przypominamy, że bezpieczeństwo motocyklistów zależy w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Częstą przyczyną wypadków i kolizji z udziałem jednośladów jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. Przypominamy więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

reklama


Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się po drodze z pierwszeństwem. Na skrzyżowaniu równorzędnym należy ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej strony, a podczas skrętu w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama