reklama

Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Garwolinie

Opublikowano: 16 maj 2024, 16:43 Kategoria Aktualności
dzień strażakapsp garwolingarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dzisiaj w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej Panu nadbryg. Arturowi Gonerze. Następnie wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie oraz odegrano hymn narodowy. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

„Brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono jednego funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie. „Odznaką św. Floriana za zasługi dla społeczności lokalnej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono jednego druha.

reklama


Na wyższy stopień służbowy awansowano: w korpusie aspiranckim do stopnia aspiranta jednego funkcjonariusza, w korpusie podoficerów do stopnia starszego ogniomistrza czterech funkcjonariuszy, do stopnia młodszego ogniomistrza jednego funkcjonariusza, do stopnia starszego sekcyjnego trzech funkcjonariuszy.

W dalszej kolejności nastąpiło przekazanie i poświecenie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego przez Powiatowego Kapelana Strażaków ks. Leszka Dąbrowskiego.

Następnie goście przybyli na święto strażaków, tj. samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb w okolicznościowych przemówieniach pogratulowali odznaczonym i awansowanym oraz złożyli na ręce komendanta powiatowego PSP życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków z powiatu garwolińskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił również Mazowiecki Komendanta Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Artur Gonera.

Uroczystość zakończył mł. bryg. Tomasz Biernacki Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie, składając życzenia i podziękowania wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz przedstawicielom służb współpracujących i sympatyzujących z ochroną przeciwpożarową.

inf. i fot. KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama