reklama

121 km/h w zabudowanym. 27-latek stracił prawko

Opublikowano: 14 maj 2024, 11:58 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

27-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych za ponowne znaczne przekroczenie prędkości. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał o 71 km/h za szybko. Czyn zakwalifikowano jako recydywę. Kierowca stracił prawo jazdy.

Grzywną w wysokości 5 tysięcy zł został ukarany kierowca volvo. Do zdarzenia doszło kilka dni temu (11.05). 27-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w Rębkowie na ul. Starowiejskiej. W terenie zabudowanym jechał 121 km/h, czyli aż o 71 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Natychmiast został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że wykroczenie to popełnił po raz kolejny, dlatego policjanci ukarali go zgodnie z zasadami recydywy. W efekcie zamiast 2 500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości kwota ta podwoiła się i wyniosła 5 tys. zł. Do konta kierowcy 27-latka przypisano też 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Jak działa zasada recydywy? Zgodnie z nią kierowca, który dopuści się jednego z najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym kolejny raz w ciągu dwóch lat, zostanie ukarany dwukrotnie wyższym mandatem. 

reklama


KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama