reklama

Dwukadencyjność pod znakiem zapytania

Opublikowano: 17 maj 2024, 11:26 Kategoria Aktualności
wyborydwukadencyjność
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Jak informują ogólnopolskie media część koalicji rządowej domaga się zniesienia dwukadencyjności w samorządach. W powiecie garwolińskim, według obecnego stanu prawnego, za pięć lat ze stanowiskiem pożegna się 9 z 14 włodarzy.

Dwukadencyjność została wprowadzona na poziomie samorządów siedem lat temu. Na początek jednej z dwóch kadencji została zaliczona kadencja 2018-2024. Wójtowie i burmistrzowie wybrani ponownie w tym roku, za pięć lat nie będą mogli wystartować do wyborczego wyścigu na stanowisko włodarza.

Co to oznacza w powiecie garwolińskim? Aż 9 z 14 wójtów i burmistrzów pracę na rzecz samorządu zakończyłoby w 2029 roku. Są to Albina Łubian (Pilawa), Bożena Kwiatkowska (Parysów), Marzena Świeczak (m. Garwolin), Bogumiła Głaszczka (Wilga) oraz Marcin Kołodziejczyk (gm. Garwolin), Jerzy Jaroń (Miastków Kościelny), Waldemar Sabak (Górzno), Maciej Błachnio (Sobolew) i Tomasz Kwiatkowski (Maciejowice).

reklama


O reelekcję mogliby ubiegać się „nowi” włodarze, którzy na początku maja objęli stanowisko. Są to: Marta Serzysko (Borowie), Krystyna Wieczorkiewicz (Żelechów), Marek Ziędalski (gm. Łaskarzew), Armin Tomala (m. Łaskarzew), Michał Jasek (Trojanów).

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama