reklama

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Opublikowano: 22 kwiecień 2024, 13:53 Kategoria Aktualności
ruda talubskagmina garwolinłaskarzewpolicjanarkotykimaciejowice
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W ostatnich dniach garwolińscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn za posiadanie narkotyków. Zabezpieczone substancje to amfetamina, metaamfetamina, MDMA i marihuana.Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (19.04) w Rudzie Talubskiej gm. Garwolin policjanci Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego w trakcie przeszukania samochodu osobowego, w którym znajdowało się trzech mężczyzn, zabezpieczyli narkotyki. Okazało się, że znaleziona substancja to amfetamina. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że narkotyki należały do 40-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie mu  zarzutu posiadania substancji psychotropowych, do którego się przyznał.

Następnego dnia (20.04) około godz. 21:30 policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali w Łaskarzewie 19-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie metaamfetaminę i tabletki MDMA. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego odpowie za posiadanie narkotyków. 

reklama


To nie jedyne zatrzymania osób w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ostatnim czasie. Kilka dni temu (16.04) około godz. 1 w Podzamczu policjanci z Maciejowic  przeprowadzili kontrolę drogową. W jej trakcie ujawnili przy kierującym 28-latku kilka porcji marihuany. Mężczyzna powiedział policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę zażywał środki odurzające, dlatego funkcjonariusze pobrali od niego krew do badań na obecność narkotyków w organizmie. 28-latek stracił prawo jazdy. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W przypadku pozytywnego wyniku stwierdzającego obecność substancji zabronionych we krwi zarzuty te mogą zostać rozszerzone o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama