reklama

Dzień Ziemi w Garwolinie – fabryka Avon doceniona za lokalne działania na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Opublikowano: 22 kwiecień 2024, 11:39 Kategoria Aktualności
avon
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Z okazji obchodów Dnia Ziemi fabryka Avon ogłosiła, że została wyróżniona w 22. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, publikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie firmy w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, skoncentrowane na wspieraniu lokalnej społeczności.

Jedna z największych firm w naszym rejonie – fabryka Avon z Garwolina - została po raz kolejny doceniona za inicjatywy, które podejmuje i które mają bezpośredni wpływ na poprawę życia naszej lokalnej społeczności, a także ochronę środowiska. Firma jest członkiem społeczności od wielu lat, a jej zaangażowanie wielokrotnie było podkreślane również przez władze miasta oraz lokalne organizacje.

 

reklama


Być częścią większej społeczności

- Dziękujęmy naszym pracownikom za ich nieoceniony wkład w realizację naszych inicjatyw zrównoważonego rozwoju. To ich zaangażowanie i ciężka praca są kluczowe w realizacji celów ESG firmy i sprawiają, że nasze działania na rzecz odpowiedzialnego biznesu zyskują uznanie. Jesteśmy niezmiernie dumni, że w najnowszym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” nasza firma została wyróżniona pośród 266 firm, które w 22. edycji raportu zaprezentowały aż 1046 działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Aż 5 z nich to inicjatywy Avon Operations Polska. To dla nas potwierdzenie, że działamy w odpowiedni sposób, a nasze wysiłki mają realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, której niezmiennie czujemy się częścią” – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Lokalne działania

Inicjatywy firmy, które zdobyły uznanie FOB w tym roku i zostały opublikowane w tegorocznym raporcie, a mają realny wpływ na nasze otoczenie to:

• kategoria Ochrona środowiska: Zaangażowanie pracowników fabryki w projekty zmniejszające zużycie energii, wody oraz emisję CO2 w fabryce, a także recykling, przyczynia się do redukcji naszego negatywnego wpływu na środowisko, szczególnie to lokalne.

• kategoria Praktyki w zakresie pracy: Uznanie kapituły zdobyły takie programy AOP jak darmowe badania dla pracowników, dni wolne na badania, ale także szkolenia z zakresu bezpieczeństwa czy zaangażowanie pracowników w program ZiP. Wszystkie one są przykładem wspólnego zobowiązania firmy i jej pracowników do dbałości o każdego członka naszego zespołu. W fabryce pracuje wielu mieszkańców naszego rejonu, a dzięki podejmowanym inicjatywom oni i ich rodziny mogą czuć się bezpiecznie
• kategoria Zaangażowanie społeczne:

W tej kategorii wyróżnione zostały aż 3 inicjatywy:

Kampania „Avon Kontra Przemoc”, szczególnie bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, a także konkursy filmowe dla młodzieży, znacząco przyczyniają się do zwiększania świadomości problemu przemocy wobec kobiet w naszym środowisku lokalnym.

Wsparcie lokalnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej poprzez dotacje od firmy, a także wolontariat pracowniczy, w którym wspierane są lokalne organizacje na terenie województwa mazowieckiego, przyczyniają się do rozwoju naszej okolicy.

Z kolei działania takie jak darowizny, przede wszystkim rzeczowe, na rzecz społeczności lokalnych, w tym pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie, pokazują wspólne głębokie zaangażowanie w budowanie lepszego świata – we wszystkie te działania zaangażowani są pracownicy fabryki – mieszkańcy naszego rejonu.

O raporcie

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największa i najdłużej działająca organizacja zajmująca się ESG i zrównoważonym rozwojem w kompleksowy sposób, od 2002 r. publikuje Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Główną część publikacji stanowi podsumowanie działań z zakresu ESG i zrównoważonego rozwoju, realizowanych przez firmy w roku poprzedzającym. Stałym elementem publikacji jest także przegląd najważniejszych wydarzeń i publikacji. W raporcie można znaleźć również wiele ciekawych artykułów eksperckich.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama