reklama

Językowy sukces Kingi Piechockiej i Marii Zinkiewicz

Opublikowano: 22 kwiecień 2024, 11:03 Kategoria Aktualności
piątkaszkoła podstawowa nr 5
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

The best of the best! Kinga Piechocka i Maria Zinkiewicz – uczennice klas siódmych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie odniosły ogromny sukces w olimpiadzie Cambridge Challenge w Elblągu. Znalazły się wśród 30 najlepszych z całego kraju, a Kinga zajęła bardzo wysokie 10. miejsce.

W sobotę 20 kwietnia odbył się finał 3. edycji Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii Cambridge Challenge 2024 w Elblągu. Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Elblągu, będące częścią Regent College International Schools w Elblągu – szkoły posiadającej akredytację Uniwersytetu Cambridge. Olimpiada skierowana jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, w tym szkół języków obcych z terenu województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Składa się ona z trzech etapów: szkolnego, który odbył się 4 marca – do którego zgłosiło się 2000 uczestników, pierwszego etapu finału, który odbył się 27 marca – w którym spośród 200 zakwalifikowanych wyłoniono 30 najlepszych uczestników drugiego etapu ścisłego finału.

 

reklama


- Po etapie szkolnym, do pierwszego etapu finału w Elblągu zakwalifikowały się 3 uczennice naszej szkoły: Alicja Napora oraz Kinga Piechocka z klasy 7b, a także Marysia Zinkiewicz z klasy 7d. Na pierwszym etapie finałowym Alicji zabrakło zaledwie 3 punktów, by zakwalifikować się do ścisłego finału i znaleźć się wśród najlepszej trzydziestki w kraju – mówi Emilia Makaruk, nauczyciel języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie i opiekun uczestniczek olimpiady.

Ścisły finał olimpiady, który odbył się 20 kwietnia, został podzielony na dwie części: pisemną i ustną. Test składał się z 40 pytań zamkniętych i otwartych. Część ustna polegała na wylosowaniu dwóch zagadnień z podanego zakresu tematycznego. Uczestnik miał 2 minuty na przygotowanie prezentacji i po 3 minuty na udzielenie odpowiedzi na każde z wylosowanych zagadnień. Po wypowiedzi uczestnika członkowie komisji zadawali dodatkowe pytania. Oprócz treści, oceniana była poprawność gramatyczna i leksykalna, bogactwo gramatyczne i leksykalne oraz płynność odpowiedzi, a także umiejętność reagowania na pytania.

I to właśnie ta kwietniowa sobota na pewno będzie pamiętną datą dla dwóch uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Kinga Piechocka i Marysia Zinkiewicz rywalizowały z najlepszymi rówieśnikami w kraju. Obie znalazły się w gronie 30 najlepszych z całego kraju, a Kinga Piechocka zajęła bardzo wysokie 10. miejsce.

- To ogromne osiągnięcie. Dziewczynki wróciły do Garwolina z nowym doświadczeniem, dyplomami, otrzymały również bony na zakupy do sklepu Empik. Organizatorzy uhonorowali najlepszą trzydziestkę stypendiami naukowymi – zniżką (30% i 40%) w opłacie czesnego przez 4 lata nauki w ich szkole. Naszym finalistkom należą się ogromne gratulacje i wyrazy uznania. Życzymy kolejnych sukcesów językowych – podkreśla Emilia Makaruk.

Prestiżowe szkoła, jaką jest Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu, swój program realizuje w programie polskim lub międzynarodowym, a koszt nauki w przybliżeniu to 46.000 zł dla programu międzynarodowego i 20.000 zł dla programu polskiego. Nagrodą główną – za zajęcie pierwszego miejsca w olimpiadzie oraz najlepszy wynik ucznia klasy 7 - była wycieczka do Londynu.

mat.pras./oprac. red.

fot. archiwum PSP 5 w Garwolinie/Międzynarodowe Liceum Regent College


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama