reklama

Podwyżki dla nauczycieli w szkołach powiatowych

Opublikowano: 19 kwiecień 2024, 18:17 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego nauczyciele wychowawcy w szkołach powiatowych otrzymają podwyżkę. Zwiększeniu ulegną także dodatki dla dyrektorów, wicedyrektorów oraz kierowników.

Zmiany w uchwale regulaminu wynagrodzeń w szkołach powiatowych będą głosowane we wtorek na ostatniej sesji bieżącej kadencji. Kwoty wymienione w uchwale od kilku lat nie były aktualizowane. – Z inicjatywy ZNP organ prowadzący przystąpił do negocjacji zmian w przedmiotowej uchwale. Odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami ZNP oddziałów Garwolin i Żelechów oraz NSSZ „Solidarność”. Wypracowano wspólne stanowisko, które będzie przedstawione radzie powiatu do głosowania – mówi dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie Justyna Maszkiewicz.

W projekcie uchwały czytamy o zwiększeniu dodatku z tytułu wychowawstwa. Ten ma wzrosnąć z 300 zł do 400 zł. Podwyższone zostały „widełki” dodatków funkcyjnych dla: dyrektorów (z 1000-2500 zł do 2000-4000 zł), wicedyrektorów (z 800-1500 zł do 1500-3000 zł) oraz kierowników m.in. świetlicy czy internatu (z 300-800 zł do 1000-2000 zł). Wszystkie stawki to kwoty brutto.

reklama


Zmiany mają przynieść pozytywne efekty. – Te zmiany przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności zawodu nauczyciela poprzez dalsze wzmocnienie charakteru wynagradzania nauczycieli, zachęcającego najlepszą kadrę pedagogiczną do podejmowania kolejnych wyzwań zawodowych. Przyjęte w regulaminie rozwiązania mają na celu premiowanie wysokiej jakości pracy nauczyciela zwłaszcza w obszarze zarządzania szkołą oraz wychowawczą rolą szkoły – podkreśla dyrektor.

Jeśli uchwała zostanie podjęte podczas wtorkowej sesji, zmiany wejdą w życie jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama