reklama

Druga tura już w niedzielę

Opublikowano: 18 kwiecień 2024, 07:55 Kategoria Aktualności
łaskarzewżelechówtrojanówwybory
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wyborcza dogrywka zdecyduje o losach włodarskich foteli w trzech samorządach. Do urn ponownie pójdą mieszkańcy miasta Łaskarzew, gminy Trojanów oraz miasta i gminy Żelechów.

W mieście nad Promnikiem o stanowisko burmistrza starało się czworo kandydatów. 7 kwietnia najlepszy wynik uzyskał Armin Tomala (38,06%), który w drugiej turze zmierzy się z obecną burmistrz Anną Laskowską (33,57%). 20,30% mieszkańców poparło Ewę Stępień, a 8,07% Lidię Sopel-Sereję. Kandydatki, które odpadły z wyścigu o wygraną zadeklarowały poparcie dla kandydatów drugiej tury. Lidia Sopel-Sereja popiera Armina Tomalę, a Ewa Stępień Annę Laskowską.

Co ciekawe, łaskarzewscy kandydaci drugiej tury spotkali się. W trybie wyborczym toczyło się postępowanie. We wtorek Sąd Okręgowy w Siedlcach wydał postanowienie, na mocy którego Anna Laskowska przeprosiła publicznie Armina Tomala za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Chodziło o rzekome zatraszanie Tadeusza Talarka przed występem 9 marca br. Sąd ustalił, że zastraszania nie było.

reklama


W gminie Trojanów następcę Stanisława Kostyry, który nie ubiegał się o reelekcję także wskaże powtórne głosowanie. W pierwszej turze najlepsze wyniki uzyskali Jacek Ryszkowski (44,36%) oraz Michał Jasek (38,31%). Na Krzysztofa Tomaszka zagłosowało 17,33% mieszkańców.

Wyborcza dogrywa także w Żelechowie. Pojedynek na głosy rozstrzygną między sobą kobiety. W pierwszej turze Krystyna Wieczorkiewicz uzyskała 44,43% poparcia a Aneta Kiliszek 26,19%. Z wyścigu o fotel burmistrza odpadli Paweł Tomaszek (15,18%) oraz urzędujący burmistrz Łukasz Bogusz (14,20%).

Kandydaci drugiej tury, poza Anna Laskowską (KW PiS) reprezentują lokalne komitety wyborcze.

Druga tura wyborów samorządowych 21 kwietnia. Głosować będzie można w godz. 7-21.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama