reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 15 kwiecień 2024, 15:42 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 8 do 14 kwietnia.

 

Zderzenie na Jana Pawła II

reklama


8 kwietnia. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Garwolin przy ul. Jana Pawła II. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego oraz sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę brał udział zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar patelni

8 kwietnia. Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze patelni w pomieszczeniu kuchennym przy ul. Stacyjnej w Garwolinie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji brał udział zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zderzenie w Izdebniku

8 kwietnia. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Izdebnik. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny brały udział dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zderzenie trzech aut

8 kwietnia. Po godz. 12 zastępy straży pożarnej, zostały zadysponowane do zderzenia trzech samochodów osobowych przy al. Legionów w Garwolinie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji blisko godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar samochodu

10 kwietnia. Po godz. 24 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Żelechów przy ul. Marszałka Józefa Piłsudzkiego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się samochód do całkowitego ugaszenia. W akcji trwającej godzinę udział brał zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP

Zdarzenia na S17

10 kwietnia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z barierami energochłonnymi na trasie S17. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu źródła zasilania w pojeździe.  W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

10 kwietnia. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Ruda na trasie S17. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby, jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu, oświetlenia miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojazdach oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR.  W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brał zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zderzenie w Rębkowie

10 kwietnia. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Rębków. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Plama oleju

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na drodze wojewódzkiej nr 805. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu plamy oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad pięć godzin udział brał zastęp PSP oraz zastęp OSP.

Pożar nieużytków

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytków w miejscowości Podebłocie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody w natarciu na pożar trawy. W akcji trwającej cztery godziny udział brał zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zabezpieczenie LPR

13 kwietnia. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja  zabezpieczenia lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przygotowaniu bezpiecznego miejsca do wylądowania LPR. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brał zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar w Miętnem

13 kwietnia. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Miętne. W trakcie przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż pożarem objęta była dobudowana do budynku drewniana kotłownia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu do pomieszczenia kotłowni. Następnie przewietrzono pomieszczenia oraz przy użyciu kamery termowizyjnej wykluczono nowe zarzewia ognia. W działaniach trwających ponad jedną godzinę brały udział dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama