reklama

O 76 km/h za szybko. Stracił prawko

Opublikowano: 12 kwiecień 2024, 11:10 Kategoria Aktualności
borowiepolicjaprędkośćprawo jazdy
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Garwolińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który zlekceważył obowiązujące ograniczenie prędkości. 32-latek mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km/h w obszarze zabudowanym. Za nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie na drodze stracił prawo jazdy.

Niestety, nie wszyscy kierowcy poważnie traktują zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. w Miniony wtorek (9.04) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy około godz. 15 zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Kierujący nim mężczyzna w Łopaciance w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 126 km/h.

Mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Na kierowcę policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

reklama


Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci przeciwdziałają zagrożeniom i codziennie kontrolują, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i ograniczeń. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do ograniczeń prędkości. One są po to, by kierowcy mogli zareagować na występujące, często niespodziewanie, zagrożenia na drodze.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama