reklama

Kiedy pierwsze sesje nowych rad?

Opublikowano: 12 kwiecień 2024, 07:47 Kategoria Aktualności
wyborysamorządgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W pierwszych dniach maja odbędą się sesje nowej kadencji samorządu. Radni oraz wójtowie złożą ślubowanie. Dowiemy się także, kto zostanie przewodniczącym rady. Zostanie dokonany wybór starosty i wicestarosty.

Wydłużona do ponad pięciu lat kadencja 2018-2024 kończy się 30 kwietnia. Pierwsze sesje nowej kadencji zwołuje komisarz wyborczy w ciągu 7 dni od tej daty. To oznacza, że po raz pierwszy radni miast, gmin i powiatu spotkają się na posiedzeniu między 1 a 7 maja. Ze względu na przypadające na początku przyszłego miesiąca święta, sesję odbędą się prawdopodobnie 6 i 7 maja.

Podczas inauguracyjnych sesji radnym oraz włodarzom zostaną wręczone zaświadczenia o wyborze. Nowe władze złożą także ślubowanie. W kolejnych punktach dojdzie do wyboru władz rad. Radni spośród siebie wybiorą przewodniczącego oraz 1-2 wiceprzewodniczących. Podczas pierwszej sesji rady powiatu radni wybiorą także starostę oraz wicestarostę. Na ten stanowiska można powołać osoby, które nie wchodzą w skład rady powiatu.

reklama


red.

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama