reklama

Skorzystali z Dnia Otwartego KPP

Opublikowano: 10 kwiecień 2024, 10:18 Kategoria Aktualności
policjagarwolindzień otwarty
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pokaz sprzętu policyjnych kontrterrorystów, mundurowych z Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu, ruchu drogowego czy technika kryminalistyki, pokaz taktyk interwencji i tresury psa służbowego - to atrakcje wczorajszego Dnia Otwartego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Uczniowie mogli przymierzyć sprzęt wykorzystywany podczas interwencji, zobaczyć jak zabezpieczamy ślady na miejscu zdarzenia oraz porozmawiać z policjantami na temat ich zadań w służbie. Dowiedzieli się też jak wygląda rekrutacja do Policji.

Wczoraj (9.04) na odwiedzających oczekiwali policjanci różnych pionów. Policjanciopowiadali o specyfice służby w Policji, przybliżyli strukturę organizacyjną i zadania poszczególnych wydziałów. Podkreślali, że służba w Policji daje możliwości dla połączenia swoich zainteresowań z pracą. Policyjni wodniacy, przewodnicy psów, motocykliści z pionu ruchu drogowego, kontrterroryści, specjaliści z zakresu kryminalistyki, dociekliwi kryminalni i pomocni policjanci z prewencji - dla wielu zadania, jakie są przed nimi stawiane, są także okazją do łączenia hobby z pracą.

Młodzież zapoznała się ze sprzętem, wyposażeniem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. O swoich zadaniach opowiedzieli policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu. Uczniowie mogli też zobaczyć jak wygląda praca przy użyciu Ruchomego Stanowiska Dowodzenia, które z zewnątrz wygląda jak zwyczajny pojazd służbowy, ale w środku znajdują się specjalistyczne urządzenia. Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Radomiu zainteresował uczestników prezentacją specjalistycznego nowoczesnego sprzętu oraz broni. Entuzjazm uczniów wzbudził pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego, przeprowadzony przez jego przewodnika. Młodzież wzięła również udział w pokazie taktyk i technik interwencji, a także uczestniczyła w spotkaniu z komendantem.

reklama


Przypominamy, że pod numerem telefonu 47 70 75 221 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje związane z doborem do służby w Policji. Informacje te można znaleźć również na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama