reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 09 kwiecień 2024, 12:26 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 kwietnia.

Wypadek na nadwiślańce

1 kwietnia. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Ruda Tarnowska. W zdarzeniu brał udział motocykl, z którego w trakcie jazdy spadła pasażerka. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu wsparcia psychicznego. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

reklama


Zderzenie na S17

1 kwietnia. Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze ekspresowej S17 w miejscowości Gończyce. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zabezpieczenie LPR

3 kwietnia. Po godz. 1 zastępy straży pożarnej, zostały wezwane do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania polegały na wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Plama oleju

4 kwietnia. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na drodze powiatowej w miejscowości Żelechów. Działania straży pożarnej trwające ponad jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji powstałej plamy.

Pożar sadzy

4kwietnia. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w budynku mieszkalnym w miejscowości Stefanów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody z lancy gaśniczej. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Wypadki z udziałem motocykla

6 kwietnia. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu z udziałem motocykla, na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Podoblin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

6 kwietnia. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla i samochodu osobowego z przyczepką na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Celejów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Poszukiwania mężczyzny

7 kwietnia. Przed godz. 1 dwa zastępy straży pożarnej zadysponowano do poszukiwań zaginionego mężczyzny w wieku około 80 lat na terenie Garwolina, prowadzonych przez Policja. Działania straży pożarnej polegały na przeszukaniu wyznaczonego terenu. Po dwóch godzinach poszukiwań mężczyzna został odnaleziony.

Powalone drzewa

W dniach od 1 do 7 kwietnia doszło do czterech zdarzeń związanych z uszkodzeniem drzew przez silne wiatry. Dwa z nich były w Garwolinie i po jednym w Rudzie Talubskiej i Woli Rowskiej.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama