reklama

Wyborcze komentarze wójtów i burmistrzów

Opublikowano: 08 kwiecień 2024, 14:27 Kategoria Aktualności
wybory
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Zebraliśmy powyborcze komentarze większości wójtów i burmistrzów, którzy głosami mieszkańców będą rządzić w powiecie garwolińskim.

 

Dalszy rozwój Garwolina

reklama


W stolicy powiatu prawie 72% mieszkańców opowiedziało się za drugą kadencją dla Marzeny Świeczak, która do rady miasta wprowadziła 13 radnych. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. W szczególności dziękuję tym, którzy oddali głos poparcia dla mnie i zagłosowali na kandydatów do rady miasta startujących z mojego komitetu. Bardzo się cieszę z osiągniętych wyników. Są one dowodem na zaufanie, jakim obdarzyli nas mieszkańcy Garwolina, ale też ogromnym zobowiązaniem. Wspólnie z radą miasta będziemy pracować nad zmianami, które pozwolą naszemu miastu rozwijać się dobrze i mądrze - powiedziała nam burmistrz Marzena Świeczak.

W Pilawie bez zmian

Burmistrzem w Pilawie nadal Albina Łubian, którą poparło 78,24% mieszkańców. - Bardzo się cieszę z wyniku, który jest bardzo dobry. Jestem wdzięczna naszym mieszkańcom za oddane na mnie głosy. Mam świadomość, że ten wynik jest oparty na mojej dotychczasowej pracy. Ten rezultat będzie motywacją do dalszych działań i pracy na rzecz naszego miasta i gminy oraz jego mieszkańców – mówi Albina Łubian. - Bardzo się cieszę także z tego, że mieszkańcy głosując na mnie, zagłosowali także na kandydatów mojego komitetu, którzy w komplecie (13 radnych – przyp. red.) dostali się do rady miejskiej – dodaje.

Rekordowe poparcie w gm. Łaskarzew

Aż 91,08% poparcia zyskał w gminie Łaskarzew nowy wójt Marek Ziędalski. W radzie gminy zasiądzie 11 radnych z komitetu obecnego wicestarosty. – Nie spodziewałem się takiego wyniku. To bardzo duża motywacja i dowód na to, że to co proponuje mieszkańcom jest z korzyścią dla gminy. Rezultat postrzegam także jako ocena dotychczasowej działalności na rzecz gminy w radzie powiatu. Kieruję ogromne podziękowania dla mieszkańców gminy za każdy głos. Dziękuję moim radnym, którzy w czasie kampanii pracowali bardzo rzetelnie i uczciwie – powiedział nam Marek Ziędalski.

Prawie 80% poparcia w gm. Miastków K.

Na kolejną kadencję mandat zaufania wójta gminy Miastków Kościelny uzyskał Jerzy Jaroń. 14 z 15 radnych nowej kadencji startowało z komitetu włodarza. – Cieszę się z bardzo dobrego wyniku. Ponad 79% poparcia to bardzo duże zaufanie. Dziękuję mieszkańcom za udział w wyborach, w szczególności za głosy oddane na mnie. Dalej będę dbał o rozwój gminy i realizował plany, o których mówiłem podczas zebrań wiejskich – powiedział włodarz.

Czas na realizację kolejnych planów w gm. Garwolin

W gminie Garwolin ponad 85% mieszkańców skreśliło „tak” przy nazwisku wójta Marcina Kołodziejczyka. - Wynik oceniam bardzo pozytywnie. To niespełna procent mniej niż w wyborach w 2018 roku. Będziemy z radą gminy starać się realizować plany inwestycyjne we wszystkich sołectwach. Kredy zaufania chciałbym zbudować również u tych, którzy zagłosowali przeciwko mojej kandydaturze – zaznacza wójt. Do rady gminy weszło 9 kandydatów komitetu wójta Kołodziejczyka.

Siódma kadencja wójta Górzna

Na siódmą kadencję wójtem gminy Górzno został wybrany Waldemar Sabak (86,20% poparcia). – Jestem bardzo zadowolony. Wielkie podziękowania dla mieszkańców za oddane głosy i zaufanie, które jest ogromnym zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz gminy Górzno – skomentował wójt, który z ramienia KW PiS do rady gminy wprowadził 8 radnych.

Wzruszenie w gm. Parysów

- Chciałabym bardzo podziękować mieszkańcom, którzy uszanowali moją dotychczasową pracę. Jestem tym faktem wzruszona. Cieszę się, że doceniona została moja praca i moja osobowość. Zawsze z mieszkańcami starałam się dogadywać. Nigdy przeciwko, a dla ludzi – powiedziała wójt Bożena Kwiatkowska, która w wyborczym pojedynku pokonała Grzegorza Ponceleusza 66,03% do 33,97%. W radzie gminy zasiądzie 9 radnych z KW obecnej wójt.

Podsumowanie kadencji w Maciejowicach

- Jestem zadowolony z wyników. Kontrkandydat robił mocną kampanię. Ja dałem radę. Zwyciężył rozsadek i konkretny, nie słowa, a czyny. To podsumowanie bardzo dobrej kadencji, a nowa będzie na pewno nie gorsza. Będziemy dalej pracowali dla dobra mieszkańców – powiedział Tomasz Kwiatkowski, który zdobył 79,38% głosów. Jego kontrkandydata Karola Brojka poparło 21,62% wyborców. Burmistrz miasta i gminy Maciejowice do rady wprowadził 13 radnych ze swojego komitetu.

W gm. Wilga wynik „na styku”

Zaledwie 6 głosów zdecydowało o rozstrzygnięciu wyborów w gminie Wilga. Obecną wójt Bogumiłę Głaszczkę poparło 1200 osób (50,13%). Wynik Rafała Szydłowskiego to 1194 głosów (49,87%). – Dziękuję mieszkańcom za poparcie. Każdy głos, jak się okazało, był na wagę zwycięstwa. Gratuluję kontrkandydatowi bardzo dobrego wyniku. Mam nadzieję, że ci, którzy na mnie nie głosowali zmienią swoje zdanie i dostrzegą, że Wilga oraz cała gmina się zmienia – podkreśla wójt. W radzie gminy zasiądzie 7 radnych z KWW włodarz.

Zdecyduje druga tura

Po latach zmiana wójta gminy Borowie. Wiesława Gąskę zastąpi Marta Serzysko. Obecna sekretarz gminy uzyskała 1600 głosów (62,09%), ustępującego wójta poparło 977 osób (37,91%). Zdecydowane zwycięstwo odniósł także Maciej Błachnio w gminie Sobolew, na którego zagłosowało 72,90% mieszkańców. Jego kontrkandydat Rafał Talarek uzyskał 27,10% głosów.

W trzech samorządach włodarzy poznamy po 21 kwietnia. Tak będzie w mieście Łaskarzew, mieście i gminie Żelechów oraz w gminie Trojanów.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama