reklama

301 dzieci nie pójdzie do przedszkola

Opublikowano: 30 maj 2012, 12:19 Kategoria Aktualności
przedszkolarekrutacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Tak na dzień dzisiejszy wygląda bilans tegorocznej rekrutacji do miejskich przedszkoli. To niestety nowy rekord. W ubiegłym roku zabrakło miejsc dla 221 dzieci. Władze miasta nie przewidują utworzenia od września żadnego dodatkowego oddziału.

- Pierwszeństwo w przyjmowaniu do przedszkoli miały 6-latki, które są objęte obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego oraz 5-latki, które maja prawo do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego ? tłumaczyła na ostatniej sesji Rady Miasta Garwolin Jadwiga Mańkowska, kierownik wydziału oświatowo-społecznego i spraw obywatelskich garwolińskiego magistratu.

W następnej kolejności rozpatrywano karty matek i ojców samotnie wychowujących dzieci, rodziców z orzeczoną niepełnosprawnością, dzieci z rodzin zastępczych, dzieci obojga pracujących rodziców oraz dzieci uczęszczające aktualnie do przedszkola.

reklama


W sumie przygotowano dla przedszkolaków 750 miejsc - 675 miejsc w garwolińskich przedszkolach oraz 75 miejsc w oddziałach zerowych w szkołach podstawowych. W procesie rekrutacji do placówek wpłynęło 1015 kart. ? Choć ustawa przewiduje, że do przedszkola mogą być przyjmowane dzieci, które ukończyły 2,5 roku życia, ale z powodu braku miejsc te karty nie były w ogóle rozpatrywane. O przyjęcie do przedszkoli starało się 14 dzieci poniżej trzeciego roku życia ? wyjaśniała Jadwiga Mańkowska.

Według naszej ewidencji wynikało, że tych dzieci jest mniej. Różnica wynika z faktu, że część dzieci jest spoza Garwolina, z sąsiednich gmin, a część jest zamieszkała na terenie miasta, ale nie posiada meldunku [Jadwiga Mańkowska]

Do przedszkoli zostało przyjętych 180 6-latków. 20 dzieci poszło do klas pierwszych, a 55 do zerówek w szkołach. Od września do przedszkoli pójdzie 245 5-latków. Rodzice 15 dzieci zdecydowali się wysłać swoje pociechy do klas zerowych w szkołach.

Dla dzieci 4- i 3-letnich pozostało w przedszkolach zaledwie 250 miejsc, a o przyjęcie starało się 560 maluchów. Miejsce w przedszkolach znalazło dokładnie 259 dzieci. ? 301 dzieci nie zostało przyjętych, w tym 246 dzieci z terenu miasta Garwolin. Według naszej ewidencji dzieci w wieku 3 i 4 lat powinno być 505. Nie możemy wszystkiego przewidzieć. Według naszej ewidencji wynikało, że tych dzieci jest mniej. Różnica wynika z faktu, że część dzieci jest spoza Garwolina, z sąsiednich gmin, a część jest zamieszkała na terenie miasta, ale nie posiada meldunku ? tłumaczyła kierownik.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama