reklama

Marzena Świeczak burmistrzem na drugą kadencję

Opublikowano: 08 kwiecień 2024, 06:38 Kategoria Aktualności
garwolinmarzena świeczakwybory
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Prawie 72% głosów na „tak” otrzymała burmistrz Garwolina Marzena Świeczak w wyborach samorządowych. Przedstawiciele włodarz uzyskali 13 z 15 w mandatów w radzie miasta.

Frekwencja w mieście nad Wilgą była słaba. Do urn poszło 51,18% uprawnionych. Z blisko 7000 głosów, 2029 było na „nie” (28,01%). 4848 mieszkańców Garwolina poparło Marzenę Świeczak, przyczyniając się do kolejnej kadencji (71,99%).

Najmniejsze poparcie (nie licząc obwodu w szpitalu) burmistrz miała w centrum Garwolina (Okręg Wyborczy nr 2) – 63,76%. 80% „na tak” włodarz zanotowała w OW nr 5 (Zarzecze, Zawady).

reklama


Tak jak informowaliśmy w nocy(Garwolin: To oni zasiądą w radzie miasta), w radzie miasta zasiądzie 13 przedstawicieli KWW Marzeny Świeczak. 2 radnych wprowadził KWW Zjednoczeni Garwolin.

Akrualizacja, godz. 12.45. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. W szczególności dziękuję tym, którzy oddali głos poparcia dla mnie i zagłosowali na kandydatów do rady miasta startujących z mojego komitetu. Bardzo się cieszę z osiągniętych wyników. Są one dowodem na zaufanie, jakim obdarzyli nas mieszkańcy Garwolina, ale też ogromnym zobowiązaniem. Wspólnie z radą miasta będziemy pracować nad zmianami, które pozwolą naszemu miastu rozwijać się dobrze i mądrze - powiedziała nam burmistrz Marzena Świeczak.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama