reklama

Powiatowe Forum Samorządowe odkryło karty

Opublikowano: 03 kwiecień 2024, 13:10 Kategoria Aktualności
wyborypowiatowe forum samorządowegarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Powiatowe Forum Samorządowe zaprezentowało kandydatów w niedzielnych wyborach. - Prawdziwy rozwój powinien być wyznaczany przez potrzeby zgłaszane przez lokalne społeczności, nie zaś przez interesy partyjne czy „puste polityczne debaty” lokalnych liderów – mówiła liderka komitetu Monika Makarewicz.

Konwencja programowa odbyła się wczoraj w Restauracji Sulbin. - Niemal każdy z nas na długo przed wyborami dostrzegł i podnosił w rozmowach potrzebę zmian  w naszym powiecie i potrzebę usprawnienia administracji powiatowej My jako mieszkańcy mamy dosyć sporów politycznych nieprzysparzających nic dobrego. Nasz powiat zasługuje na dużo więcej. Ciągłe spory polityczne nie wpływają pozytywnie na sprawność władzy wykonawczej powiatu – akcentowała Monika Makarewicz, inicjatorka zawiązania KWW Powiatowe Forum Samorządowe.

Nowa siła na mapie samorządowej powiatu wystawiła komplet list do rady powiatu (listy wszystkich kandydatów dostępny jest tu). Kandydatów spod szyldu PFS wyborcy znajdą także na kartach do głosowania do Rady Miejskiej w Pilawie oraz Rady Miasta Garwolin. - Jestem przekonana, że państwa doświadczenie, wiedza i autentyczne zaangażowanie przyczyni się do realizacji wyznaczonych wspólnie celów, dając społeczności lokalnej poczucie stabilności, bezpieczeństwa i dumy ze swojego miejsca zamieszkania. Prawdziwy  rozwój powinien być wyznaczany przez potrzeby zgłaszane przez lokalne społeczności, nie zaś przez interesy partyjne czy „puste polityczne debaty” lokalnych liderów – podkreślała Monika Makarewicz.

reklama


We wczorajszym spotkaniu wzięli udział także wójtowie oraz kandydaci na wójtów, którzy nie startują w wyborach spod szyldu Forum, ale udzielili wsparcia. Byli to wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka, burmistrz miasta i gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski, wójt gminy Sobolew Maciej Błachnio, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz kandydat na burmistrza Łaskarzewa Armin Tomala.

Założenia programowe KWW opierają się na dziewięciu cechach dobrego samorządu – wspólny, bezpieczny, przyjazny, przedsiębiorczy, nowoczesny, zdrowy, międzypokoleniowy, kulturalny i dostępny. Wśród szczegółów czytamy m.in. o usprawnieniu i zwiększeniu dostępności publicznego transportu zbiorowego, przygotowaniu Księgi Inwestycji dla Powiatu Garwolińskiego, rozpoczęciu prac na rzecz utworzenia drugiej strefy aktywności gospodarczej, zwiększeniu edukacyjnego potencjału powiatowych jednostek oświatowych, zwiększeniu dostępności specjalistycznych usług medycznych, usprawnieniu działalności szpitala powiatowego, utworzeniu Powiatowej Samorządowej Rady Seniorów oraz Rady Młodzieżowej, pogłębieniu działalności Powiatowego Centrum Kultury w Miętnem czy intensyfikacji prac związanych z budową przeprawy mostu Wiśle.

- Powiat to to nie tylko obszar na mapie. Dla nas tworzących Powiatowe Forum Samorządowe – to przede wszystkim wspólnota ludzi, która zasługuje na jak najlepsze warunki do życia, nauki i pracy, na jak najlepszą opiekę zdrowotną. Powiat Garwoliński kryje w sobie ogromny potencjał rozwojowy, który musimy wykorzystać, pamiętając jednocześnie, że raz utracone szanse nie wracają ponownie! Musimy działać bardziej zdecydowanie i skutecznie, aby stymulować tworzenie miejsc pracy i podnosić standard życia Mieszkańców. Musimy wreszcie  wzmocnić pozycję naszego powiatu na mapie regionów dynamicznego rozwoju! – podkreślała liderka KWW.

red.

fot. mat. KWW


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama