reklama

Zabezpieczone automaty, komputery i pieniądze, zatrzymany 34-latek z narkotykami

Opublikowano: 21 luty 2024, 13:26 Kategoria Aktualności
policjaautomatygarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wspólne działania Garwolińskich policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doprowadziły do zlikwidowania dwóch lokali na terenie powiatu garwolińskiego, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 5 automatów do gier, komputery i gotówkę. Podczas akcji doszło też do zatrzymania 34-latka, który miał przy sobie narkotyki. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali dwa lokale, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Podczas działań zabezpieczyli łącznie 5 nielegalnych automatów do gier i komputery o łącznej wartości 144 tys. zł oraz gotówkę w kwocie prawie 9 tys. zł.

Ujawnione automaty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy SCS, którzy będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

reklama


Podczas akcji garwolińscy policjanci zatrzymali 34-latka, który miał przy sobie narkotyki. Nielegalne substancje w postaci marihuany i amfetaminy ukrył w plastikowym pudełku po jajku-niespodziance. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama