reklama

Oddali krew na Walentynki

Opublikowano: 20 luty 2024, 08:19 Kategoria Aktualności
walentynkipckkrwiodawstwo
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

73 osoby oddały krew podczas akcji Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie zorganizowanej przy okazji Walentynek.

15 lutego w nowej siedzibie oddziału zarejestrowało się 80 osób, z których 73 oddały krew. Podczas walentynkowej akcji zebrano ponad 32,85 l krwi.

„Tłum ludzi, którzy przybyli oddać krew na akcję krwiodawstwa z okazji Walentynek zadziwiał i sprowokował zadać pytanie: Ile miłości mieści się w sercach tych, którzy przybyli by oddać krew? Czy miłość można zmierzyć? To wielka liczba, jak na jednodniową zbiórkę krwi” – komentuje, za pośrednictwem facebooka, Renata Bany, Prezes OR PCK w Garwolinie

reklama


Jak uzupełnia, do wyników należy jeszcze uśmiechy na twarzach honorowych krwiodawców i pracowników Terenowego Oddziału Krwiodawstwa Nr 49 w Garwolinie.- Wówczas dopiero wynik będzie adekwatny do wydarzenia. Pobór krwi odbywał się pod czujnym okiem Pana Jerzego Stanka Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. ks. dr. Antoniego Święcickiego w Garwolinie. Akcja została zorganizowana przy współpracy Oddziału Rejonowego PCK z Urzędem Miasta Garwolina. Zadanie jest współfinansowane ze Środków Miasta Garwolina w ramach realizacji zadania publicznego” – mówi prezes.

Przedsięwzięcie uświetniły walentynkowe lizaczki w kształcie serca, które z radością rozdawała prezes OR PCK w Garwolinie, podkreślały one niecodzienny nastrój - pełny ciepła i miłości.

red. za PCK Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama