reklama

Anna Ziomek z KPP ze Złotym Medalem

Opublikowano: 17 luty 2024, 09:52 Kategoria Aktualności
policjakppgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

 Bez Nich funkcjonowanie Policji byłoby praktycznie niemożliwe - to Oni każdego dnia wspierają swoich kolegów w mundurach. Dzięki swojej fachowości, sumienności i otwartości przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania całej formacji, jaką jest Policja. Budują jej pozytywny wizerunek. Z okazji obchodzonego 17 lutego Dnia Służby Cywilnej Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemarem Wołowcem wręczyli odznaczenia pracownikom mazowieckiego garnizonu.

W tym roku po raz pierwszy Dzień Służby Cywilnej przypada 17 lutego. W latach poprzednich święto pracowników cywilnych, w tym pracowników Policji, obchodzone było w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Nowa data święta, wprowadzona art. 23a ustawy o służbie cywilnej, jest nawiązaniem do uchwalonej 17 lutego 1922 r. ustawy o państwowej służbie cywilnej. Była to pierwsza, całościowa regulacja, dotycząca korpusu urzędniczego.

Wczoraj, w przededniu tego święta w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemarem Wołowcem podziękowali i złożyli wszystkim pracownikom służby cywilnej najlepsze życzenia. W uroczystości wzięli udział również: zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu: insp. Piotr Janik, insp. Jerzy Sztuc i insp. Paweł Herbuś, Maurycy Witkowski – Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji, kapelan mazowieckiej komendy – ks. Jarosław Rożek oraz kadra kierownicza KWP i mazowieckiego garnizonu Policji.

reklama


Święto, jak co roku,było okazją, by wyróżnić pracowników Policji, którzy choć nie zajmują eksponowanych stanowisk, wykonują wiele zadań niezbędnych dla jej prawidłowego funkcjonowania. Policja to bowiem nie tylko funkcjonariusze, ale także pracownicy cywilni. W mazowieckim garnizonie Policji to aż 1336 osób.

Podczas uroczystości wyróżnionych zostało 26 pracowników mazowieckiego garnizonu Policji. Złoty medal za długoletnią służbę otrzymała m.in. Anna Ziomek – starszy referent w Wydziale Wspomagającym KPP w Garwolinie.

Słowa uznania Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec skierował do pracowników Policji mówiąc "Dziękuję i kłaniam się nisko, bo dzięki Waszej pracy policjanci mazowieccy lepiej i skuteczniej mogą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. Życzę zdrowia, awansów, podwyżek, które są bardzo ważnym elementem. Życzę spełnienia prywatnych marzeń i wszystkiego ddobrego. Bardzo Państwu dziękuję". Do życzeń i podziękowań Komendanta dołączył Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, który powiedział "To jest dla mnie wyjątkowy dzień i chciałem osobiście podziękować wszystkim Państwu tym, których często nie widać na zewnątrz, którzy cięzko pracują, na rzecz tego, abyśmy wszyscy czuli się bezpieczniej, bo taki jest główny cel funkcjonowania i działania Policji. Chciałem podziękować Państwu za te lata pracy i dalszej, mam nadzieję, pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. Cieszę się, że miałem możliwość osobistego wręczenia Państwu odznaczeń".

KWP Radom, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama