reklama

Policja apeluje - kierowco, nie zaśnij za kierownicą!

Opublikowano: 13 luty 2024, 11:00 Kategoria Aktualności
policjas17zasnął
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na drodze ekspresowej S-17 samochód osobowy uderzył w bariery ochronne. W groźnie wyglądającym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci przypominają, że dla bezpieczeństwa równie ważne jest to, czy środek transportu jest sprawny, jak również czy jego kierowca jest wypoczęty i przygotowany do drogi.

W minioną sobotę (10.02) około godziny 9 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał zgłoszenie, że trasą S17 na obwodnicy Garwolina w kierunku Lublina porusza się samochód, który ma uszkodzony bok i jedzie na felgach bez powietrza w kołach. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 46-latek kierujący hondą prawdopodobnie na chwilę zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Mieszkaniec powiatu ryckiego podróżował sam. Pomimo zniszczeń pojazdu, mężczyzna na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Został ukarany mandatem. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta, które musiało zostać sholowane.

Policja na bieżąco analizuje przyczyny wypadków i kolizji. Najczęstszą ich przyczyną, obok niedostosowania prędkości do warunków jazdy i nieprawidłowej zmiany pasów ruchu, są także zmęczenie, senność i obniżona aktywność organizmu. Dlatego apelujemy, by  w trakcie wielogodzinnych podróży kierowca obowiązkowo robił przerwy. Dla bezpieczeństwa  równie ważne jest to, czy środek transportu jest sprawny, jak również czy jego kierowca jest wypoczęty i przygotowany do drogi.

reklamaDodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama