reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 13 luty 2024, 08:37 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 5 do 11 lutego.

 

Siłowe otwarcie mieszkania

reklama


5 lutego. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrzebie otwarcia mieszkania w Woli Starogrodzkiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz siłowym otwarciu drzwi przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Auto w rowie na S17

5 lutego. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Sulbiny, gdzie samochód osobowy zjechał do rowu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zalana posesja w Sobolewie

6 lutego. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zalanej posesji w Sobolewie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowanie wody z posesji. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

Zalana piwnica w Nowym Żabieńcu

6 lutego. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym w Nowym Żabieńcu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w Garwolinie

6 lutego. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu środka gaśniczego oraz usunięciu resztek sadzy. Budynek sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Wypadek w Żelechowie

8 lutego. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w Żelechowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie na S17

12 lutego. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Trzcianka, gdzie samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama