reklama

Park handlowy w Garwolinie ruszy w tym roku

Opublikowano: 07 luty 2024, 16:55 Kategoria Aktualności
garwolingaleria handlowa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

PKB Inwest Budowa rusza z kolejną inwestycją. Spółka otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę i wybrała generalnego wykonawcę parku handlowego w Garwolinie. Otwarcie obiektu planowane jest jeszcze w tym roku.

Park handlowy w Garwolinie to już 33 projekt w portfolio obiektów realizowanych przez PKB Inwest Budowa i jednocześnie pierwszy, którego budowa rozpocznie się w tym roku. Stanie on na działce o powierzchni ok. 3,6 ha przy ul. Trakt Lwowski w Garwolinie.

- Dzięki dogodnemu położeniu komunikacyjnemu, bliskiemu sąsiedztwu najważniejszych punktów na mapie miasta oraz wyjątkowemu doborowi najemców nasz park szybko stanie się ważnym i popularnym miejscem codziennych komfortowych zakupów dla mieszkańców Garwolina i okolicznych miejscowości – mówi Jacek Ostwald, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

reklama


W ramach inwestycji powstaną 3 budynki o łącznej powierzchni 11 045 mkw. GLA. W największym z nich znajdą się sklepy znanych i lubianych sieci handlowych takich jak m.in. Dealz, Pepco, Tedi czy Rossmann. Każdy z lokali będzie miał własne wejście. W pozostałych dwóch obiektach będą działać supermarket spożywczy oraz market DIY. Generalnym wykonawcą parku handlowego w Garwolinie jest firma JMS z Torunia. Do dyspozycji klientów będzie 400 wygodnych miejsc parkingowych.

W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajdują się tereny niezabudowane przeznaczone w planie miejscowym pod obiekty usługowe, produkcyjne i magazynowe, a także restauracja McDonald’ s oraz stacja paliw Shell.

- W tym roku planujemy realizację 5 parków handlowych o łącznej powierzchni blisko 30 000 mkw. GLA. Dwa z nich mają już pozwolenia na budowę, na kolejne czekamy i systematycznie będziemy rozpoczynać poszczególne projekty. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że parki handlowe są w ostatnich latach ulubionym formatem, w którym Polacy chcą robić zakupy, niezależnie czy mówimy o mniejszych miejscowościach, czy o dużych miastach – mówi Henryk Pichłacz, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

Zakończenie inwestycji w Garwolinie przewidziane jest na IV kwartał 2024 r.

mat. pras.

fot. red./mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama