reklama

Jesteśmy najlepsi na Mazowszu w honorowym krwiodawstwie

Opublikowano: 07 luty 2024, 10:24 Kategoria Aktualności
krwiodawstwogarwolinpck
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Od wielu lat OR PCK w Garwolinie bierze udział w Ogólnopolskich Konkursach PCK w honorowym krwiodawstwie, które są organizowane przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża - osiągając bardzo często wysokie wyniki, nie tylko na Mazowszu ale również w kraju.

Wyniki w etapie Okręgowym Ogólnopolskich Konkursów - „Młoda Krew - Ratuje Życie” i „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” osiągnięte w 2023 roku - Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża ogłosił w sobotę podczas Mazowieckiej Gali zorganizowanej przez MOO PCK z okazji obchodów 105 urodzin Polskiego Czerwonego Krzyża.

W etapie okręgowym 20. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew – Ratuje Życie”: pierwsze trzy miejsca zajęły szkoły z powiatu garwolińskiego. Kolejno – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sobolewie, Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

reklama


W etapie okręgowym 18. Edycji Ogólnopolskiego Programu: „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” najlepsza okazała się jednostka z Podebłocia (gm. Trojanów), drugie miejsce zajęła OSP z Sobolewa, a trzecia OSP z Samorządek (gm. Górzno).

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo wszyscy - zarówno szkoły jak i jednostki OSP, które osiągnęły sukcesy na Mazowszu są z powiatu garwolińskiego czyli z obszaru działania naszego Oddziału Rejonowego PCK w Garwolinie.  W obu konkursach jesteśmy najlepsi na Mazowszu. To wielki sukces, jakiego jeszcze nie było – komentuje Renata Bany, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie. - Wyniki na Mazowszu to efekty wieloletniej promocji honorowego krwiodawstwa. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie - honorowe krwiodawstwo promuje już od podstawówki. Nawet w czasie pandemii, dostosowując działania do obostrzeń -  honorowe krwiodawstwo było rozpowszechniane, organizowane były również akcje krwiodawstwa – dodaje.

PCK Garwolin, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama