reklama

19-latek przekroczył prędkość i wyprzedzał na przejściu

Opublikowano: 26 styczeń 2024, 09:51 Kategoria Aktualności
garwolinprawo jazdyprędkośćpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Mandat w wysokości 2300 złotych i 24 punkty karne - to efekt popełnionych wykroczeń przez kierowcę peugeota w Garwolinie.

W miniony wtorek (23.01) policjanci ruchu drogowego podczas pełnienia służby na drogach w Garwolinie, przeprowadzili pomiar prędkości peugeota. Okazało się, że 19-letni kierowca przekroczył prędkość powyżej 30 km/h. Dodatkowo zdecydował się, aby podjąć manewr wyprzedzania w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Młody kierowca szybko przekonał się o surowych konsekwencjach swojego zachowania. Policjanci za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych. Dodatkowo za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 800 zł, a do jego konta kierowcy dopisano 9 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożność, pamiętajmy, że wyprzedzając na przejściu dla pieszych nie tylko narażamy się na wysoki mandat karny, ale przede wszystkim powodujemy ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych.

reklama


Przypominamy, że dla młodego kierowcy limit punktów karnych wynosi 20 (a nie 24, jak w przypadku doświadczonych kierowców). Jeżeli w okresie pierwszego roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy zostanie powyższy limit przekroczony, młody kierowca będzie zobowiązany do ponownego zdania egzaminu.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama