reklama

Pierwsza akcja krwiodawstwa w nowej siedzibie

Opublikowano: 24 grudzień 2023, 08:31 Kategoria Aktualności
garwolinpckkrwiodawstwo
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

„Od serca na święta” – wyjątkowa akcja PCK w Garwolinie. Krew oddawali w nowej siedzibie.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie ogłosił wyniki akcji honorowego krwiodawstwa „Od Serca na Święta”. Po raz pierwszy akcję zorganizowano w nowej siedzibie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa w Garwolinie.

21 grudnia krew pospieszyło oddać na święta od serca aż 48 krwiodawców. Zebrano ponad 20 litrów krwi. - Nie było wątpliwości - wszyscy krwiodawcy, którzy  przybywali do Terenowego Oddziału w Garwolinie, oddawali krew dla tych, którzy krwi potrzebują, zgonie z zamierzeniem w prezencie na święta. Akcja krwiodawstwa, podobnie jak wiele poprzednich  odbywała się pod czujnym okiem Pana Jerzego Stanka, prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK ks. dr. Antoniego Święcickiego w Garwolinie – podsumowuje Renata Bany, prezes OR PCK w Garwolinie.

reklama


Akcja poboru krwi została zorganizowana przy współpracy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie z Urzędem Miasta Garwolina.  Zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.

facebook.com/PCK Garwolin, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama